Każdy chce być jak Robert Lewandowski

W każdy wtorek oraz w piątek po południu na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 40 przy ulicy Róży Wiatrów na osiedlu Kruczkowskiego odbywają się zajęcia piłkarskie grupy naborowej lubelskiego Sygnału. Ośmioletni i młodsi chłopcy przez półtorej godziny ćwiczą pod okiem trenera Rafała Podlipnego. Każdy chce być kiedyś jak Robert Lewandowski. Kilku już dzisiaj ćwiczy w koszulkach w biało-czerwonych barwach z nr 9.
– Grupa istnieje od pięciu miesięcy. W odróżnieniu od innych klubów u nas nie ma kwalifikacji wstępnych. Wyznaję zasadę, że piłka nożna jest dla wszystkich tych, którzy chcą w nią grać, a nie tylko przejawiających już jakieś ponadprzeciętne umiejętności – mówi trener Rafał Podlipny.
Ośmiolatkowie i młodsi chłopcy dwa razy w tygodniu, po półtorej godziny, pod okiem szkoleniowca poznają tajniki piłkarskiego treningu. Od kilku tygodni mają także okazję rywalizować z rówieśnikami z innych klubów w Deichamann Minimistrzostwach. – Te rozgrywki to dla nas przetarcie przed Ligą Orlikową Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, w której będziemy grali już od września. Dotychczas chłopcy nie mieli okazji rywalizować z innymi drużynami i to po wynikach w turnieju Deichmanna widać. Inna sprawa, że w naszej drużynie staram się, by wszyscy zgłoszeni zawodnicy grali mniej więcej po równo bez względu na umiejętności. W innych zespołach zdarza się, że trenerzy do gry wstawiają tylko najlepszą piątkę i praktycznie nie dokonują zmian – wyznaje trener Podlipny.
Regularnie w treningach, a także w meczach rozgrywek Deichmann Minimistrzostwa uczestniczą: Michał Jewdoszuk, Kamil Karpiński, Bartosz Krusiński, Paweł Hader, Mikołaj Sawicki, Szymon Świć, Igor Świętochowski, Tymoteusz Pawelec, Wiktor Zaborek, Michał Zarzeczny, Bartłomiej Cieślak, Marcel Wrzoskowski, Jakub Zając, Mikołaj Słotwiński, Mateusz Słotwiński, Jakub Nakonieczny, Adam Piasecki, Wiktor Galazdra, Radosław Wrona, Jan Mazur i Antoni Mazur.
Choć grupa naborowa istnieje dopiero od kilku miesięcy, trenerowi Rafałowi Podlipnemu udało się pozyskać sponsorów, którzy wsparli najmłodszych piłkarzy. Firma Szkoltex Centrum Usług BHP i Kadr ufundowała sprzęt i dresy, a Salon Muzyczny Riff zadbał o stroje treningowe. – W swoim imieniu i moich podopiecznych bardzo dziękuję za okazaną pomoc. Zapraszam inne firmy do współpracy, a najmłodszych adeptów piłki nożnej z całego miasta na zajęcia do nas – kończy trener Podlipny.
Treningi na Orliku przy SP nr 40 rozpoczynają się we wtorki o godzinie 16.30, a w piątki o 17:00. BAS