Każdy urzędnik dostał 500

Na Dzień Samorządowca urzędnicy chełmskiego magistratu dostali nagrody finansowe. Prezydent Agata Fisz przyznała 500 zł każdemu pracownikowi zatrudnionemu na pełny etat. Podobnie jak w latach ubiegłych.

Prezydent Agata Fisz magistrackich urzędników nie rozpieszcza. Nagród finansowych za często nie przyznaje, ale głównie z przyczyn ekonomicznych. Potrzeb w mieście nie brakuje, a ponieważ budżet nie jest z gumy, na dodatkowe bonusy dla urzędników zawsze brakuje pieniędzy.
Agata Fisz od kilku lat przyznaje jednak nagrody z okazji Dnia Samorządowca, który przypada na 27 maja. Nie inaczej było też w tym roku. Każdy urzędnik zatrudniony na pełny etat dostał 500 zł brutto. Nagrody tej wysokości otrzymali również wszyscy dyrektorzy wydziałów, skarbnik miasta, sekretarz urzędu oraz obaj wiceprezydenci. Nie dostanie jej natomiast sama Agata Fisz. Zgodnie z przepisami prezydentowi miasta przysługują miesięczne wynagrodzenie oraz trzynasta pensja. Urząd Miasta na wypłatę nagród wydał 130 750 zł. (ptr)