Każdy wrócił do domu z medalem!

Aż 26 medali wywalczyli zawodnicy LKSW Dan Świdnik w rozegranych w Będzinie mistrzostwach Polski w taekwondo pod patronatem Polskiego Zrzeszenia Taekwon-do ITF. Na podium stanęli wszyscy startujący reprezentanci klubu, co dało im trzecie miejsce w medalowej klasyfikacji drużynowej.


Łupem danowców padło 15 złotych krążków, przy czym w niektórych przypadkach świdniczanie zdominowali swoje kategorie. Jakub Trześniak, Maksymilian Szłapa w walkach przerywanych wygrali wszystkie walki przed czasem, Kacper Kuraś jedynie walkę finałową zakończył w przewidzianym czasie kończąc trzy poprzednie przewagą techniczną 10 punktów, zaś Paweł Wilczopolski tryumfował w dwóch formułach walki – semi- i light-contact, również kończąc dwa pojedynki przed czasem.

Pięcioro zawodników stanęło dwukrotnie na najwyższym stopniu podium – obok wspomnianych Trześniaka, Kurasia i Wilczopolskiego sztuka ta udała się Mai Besztak i Michałowi Markowskiemu. Sukces jest tym większy, że klub był reprezentowany w niepełnym składzie – nie wystartował m. in. złoty medalista Pucharu Świata Jan Hawrysz, który tuż przed wyjazdem doznał kontuzji w szkolnych zawodach.

– Wyjazd do Będzina był naszym pierwszym po długiej przerwie startem na zawodach taekwondo – mówi Piotr Bernat. – Poprzednimi występami był udział w Pucharze Krakowa w grudniu 2020 i na zawodach w Anglii na początku marca 2020, tuż przed wybuchem pandemii. Po raz pierwszy mogliśmy wystąpić na krajowym czempionacie Polskiego Zrzeszenia Taekwon-do ITF. Mimo rangi imprezy było to dla nas przede wszystkim sparingowe przetarcie, które wypadło nadzwyczaj okazale. Mimo różnic w przepisach nasi czołowi reprezentanci w ogromnej większości przypadków dominowali nad rywalami. Na szczególne wyróżnienie zasłużył tym razem Paweł Wilczopolski.

Spokojnie walcząc wygrał w formule semi-contact, ale pełnię umiejętności pokazał w walkach ciągłych, gdzie rywale mieli problemy z nawiązaniem z nim równorzędnej walki – bardzo zmotywowany i skupiony wygrał wysoko wszystkie pojedynki. Cieszy nas to zwłaszcza w kontekście zbliżających się mistrzostw Europy w kickboxingu, które będą znacznie większym wyzwaniem dla naszego młodego fightera.

Dużą radość sprawił nam także występ Michała Markowskiego, który świetnie zrealizował zadania taktyczne w walkach light-contact. Cieszą nowe nazwiska wśród medalistów. Już za kilka dni będziemy gospodarzami Pucharu Polski w kickboxingu „Pointfighting Grand Prix”. Nie tylko szykuje nam się największa do tej pory edycja (prawie 270 startów indywidualnych), ale i wystawiamy jako gospodarze największą ekipę w prawie 60 startach.

Działalność LKSW Dan wspierają Gmina Miejska Świdnik i Powiat Świdnicki. MAG

Piotr Bernat, trener główny Dana
z Pawłem Wilczopolskim, który wygrał rywalizację w formułach walki – semi- i light-contact

Wyniki medalowe zawodników LKSW Dan

Weronika Widzińska – złoto układy, srebro walki semi-hogo ((przegrana z Mają Besztak), brąz szybkościówki
Maja Palonka – brąz walki semi-hogo
Maja Besztak – złoto walki semi-hogo, złoto układy
Igor Głowienka – złoto walki semi-hogo, srebro techniki specjalne, srebro szybkościówki
Maksymilian Szłapa – złoto walki semi-hogo, brąz techniki specjalne
Kacper Kuraś – złoto walki semi-hogo, złoto techniki specjalne
Karol Barczak – brąz układy
Kuba Ślązak – brąz walki semi-hogo
Szymon Hawrysz – złoto układy
Kuba Trześniak – złoto walki semi-contact, złoto techniki specjalne
Kacper Głowienka – złoto walki semi-contact, srebro techniki specjalne, brąz walki light-contact
Michał Markowski – złoto walki light-contact, złoto techniki specjalne
Emilia Szalak – brąz walki semi-contact
Paweł Wilczopolski – złoto walki semi-contact, złoto walki light-contact

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here