Kędzierski nie zawodzi

Udanie w pomorskim Człuchowie w kolejnej rundzie mistrzostw Polski w motocrossie startowali reprezentanci KM Cross Lublin.
Najlepiej z naszej ekipy spisał się Karol Kędzierski, który zarówno w najbardziej prestiżowej klasie MX Open, jaki MX 2 zajmował drugie miejsca. „Carlos”, który po 4. rundach prowadzi w klasyfikacji generalnej MP w obu klasach, najpierw musiał uznać wyższość Gabriela Chętnickiego z Lipna. Trzecie miejsce w klasie MX 2 zajął Łotysz Janis Karklins, dobrze znany z występów w tegorocznych Międzynarodowych Mistrzostwach Lubelszczyzny. W czołowej „10” znalazło się jeszcze trzech zawodników KM Cross: piąty był Dominik Małecki (drugi w „generalce”), ósmy Kamil Osieleniec, a dziesiąty Piotr Witek.
W królewskiej klasie MX Open lepszy od Kędzierskiego był tylko Łukasz Lonka, reprezentant gospodarzy. Na bardzo dobrej szóstej pozycji zawody ukończył Kamil Osieleniec. Punktowali także: Piotr Witek, Piotr Więckowski, Wiktor Więckowski, Marek Piotrowski i Kamil Walczak.
W klasie MX85 na drugim stopniu podium stanął Wiktor Małecki, który po wyrównanej jeździe w obu wyścigach uległ tylko zwycięzcy, Filipowi Bukowiczowi z Gdańska. W klasyfikacji generalnej Bukowicz o 30 punktów wyprzedza naszego reprezentanta. W tej samej klasie w zawodach w Człuchowie pojechał także Patryk Porębski, który również przywiózł cenne punkty do klasyfikacji klubowej. Kolejne runda PM odbędą się w ostatni weekend sierpnia w Więcborku. BAS