Kiedy nowy most w Krasnymstawie?

Rośnie nadzieja na to, że w Krasnymstawie pojawi się w końcu druga przeprawa przez rzekę Wieprz. Od lat o budowę nowego mostu apelują mieszkańcy.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku uprawomocniła się decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji dotyczącej budowy nowego mostu w Krasnymstawie. Dziś w mieście funkcjonuje jedna przeprawa przez rzekę Wieprz, zlokalizowana – nomem omen – na ul. Mostowej. Każdy, kto wjeżdża do Krasnegostawu od strony Chełma czy Siennicy Różanej, jest zmuszony przejechać przez jedyny most. – Często tworzą się przez to korki – zauważa nasz stały czytelnik. Ponadto ruch jest poprowadzony w taki sposób, że trzeba przejeżdżać przez centrum miasta, potocznie zwane Rynkiem. – A to część historyczna Krasnegostawu, tu powinno się przychodzić z rodziną na spacery, odpoczywać, a nie uważać czy przypadkiem jakieś auto kogoś nie potrąci – dodaje.

Wygląda na to, że po latach apeli i próśb mieszkańców nad Wieprzem pojawi się jednak drugi most. – Uzyskanie decyzji środowiskowej pozwala na rozpoczęcie drugiego etapu inwestycji, tj. opracowanie projektu budowlanego oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę dla wykonania nowej przeprawy mostowej na rzece Wieprz, łączącej ulicę Gawryłowa z ulicą Nieczaja, oraz budowy dróg dojazdowych od ulicy Nieczaja do ulicy Kaczej – informuje Joanna Sobstyl, kierownik Wydziału Promocji, Rozwoju, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Krasnystaw. Planowany termin zakończenia tego etapu inwestycji to grudzień 2022 r. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa mostu mogłaby rozpocząć się w 2023 r. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here