Kiedy roboty w parku?

Umowę na rewitalizację parku miejskiego miasto podpisało prawie dwa miesiące temu, ale wykonawca jeszcze nie rozpoczął tam robót. Kończy projekt gospodarki drzewostanem i dopiero po zaakceptowaniu go przez ratusz, firma przystąpi do robót.

Umowę na rewitalizację parku miejskiego z firmą LS Complex z Lublina miasto podpisało pod koniec marca br. Urzędnicy informowali wtedy na fejsbukowym profilu miasta, że wkrótce wykonawca odbierze plac budowy, prace rozpoczną się przed Wielkanocą i na ten czas park będzie wyłączony z użytkowania. Ale plany trochę się zmieniły. Zakres prac obejmował m.in. wykonanie projektu gospodarki drzewostanem parku i od tego zaczął wykonawca.

– Opracowanie dokumentu znajduje się w finalnej fazie – informują chełmscy urzędnicy. – Następnie, po akceptacji projektu przez Urząd Miasta, firma będzie mogła przystąpić do właściwych prac.

Miasto postarało się też, aby park nie został jednak w całości wyłączony z użytku na czas robót. Będzie on częściowo chełmianom udostępniany w zależności od harmonogramu prac.

Prace rewitalizacyjne mają się zakończyć w ciągu dwunastu miesięcy od podpisania umowy.

Przebudowa parku miejskiego będzie kosztowała 7 565 493,30 zł. Inwestycja przewiduje m.in. przebudowę ścieżek parkowych, ciągów pieszo-rowerowych, które zostaną wykonane z nawierzchni mineralno-żywicznej. Powstanie również nowe ogrodzenie oraz schody z podjazdami, umożliwiającymi dostęp osobom z niepełnosprawnością ruchową. Wybudowany też będzie pawilon parkowy, w skład którego wejdą m.in. pawilon rodzica z toaletami, przewijakiem dla niemowląt i tarasem wypoczynkowym. Zadanie obejmuje też przebudowę znajdującego się w parku starego placu zabaw. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here