Kiedy ruszy nowa spółka?

Miała ruszyć w pierwszym kwartale bieżącego roku. Spółka Linia Chełmska Szerokotorowa, bo o niej mowa, jest zarejestrowana, ale kiedy rozpocznie działalność, nie wiadomo. Tymczasem chełmianie są już zainteresowani podjęciem pracy w nowej spółce.

W maju 2019 roku prezes PKP sp. z o.o., Krzysztof Mamiński i prezydent Chełma, Jakub Banaszek w błyskach fleszy i przed telewizyjnymi kamerami podpisali list intencyjny w sprawie powołania nowej spółki skarbu państwa, Linii Chełmskiej Szerokotorowej. Spółka w ciągu roku miała rozpocząć działalność. Pandemia koronawirusa na pewno zahamowała prace przygotowawcze, ale zgodnie z ostatnimi komunikatami, LChS miała ruszyć z końcem pierwszego kwartału br.

W sierpniu minionego roku LChS została zrejestrowana w Sądzie, jako spółka – córka funkcjonującej od 20 lat Linii Hutniczej Szerokotorowej, mającej swoją siedzibę w Zamościu, z kapitałem zakładowym w minimalnej kwocie, 5 tys. zł. Prezesem jest Zbigniew Tracichleb, a członkami zarządu Andrzej Skiba i Dariusz Sikora. Wszyscy są we władzach LHS. Siedziba Linii Chełmskiej Szerokotorowej znajduje się w budynku dworca głównego PKP przy ul. Kolejowej w Chełmie.

O rozpoczęcie działalności spółki pytają osoby zainteresowane podjęciem w niej pracy. – Czytałem, że powstaje taka firma i chciałbym wiedzieć, kiedy rozpocznie się rekrutacja pracowników – mówi mieszkaniec Chełma. – Przez kilkanaście lat pracowałem w PKP, ostatnio prowadziłem działalność gospodarczą, ale ze względu na pandemię koronawirusa, musiałem z niej zrezygnować. Chciałbym wrócić do pracy w PKP i zatrudnienie w takiej spółce, jak LChS bardzo by mi odpowiadało. Nie wiem natomiast, gdzie mogę złożyć CV, bo żadnych informacji nie ma. Szukałem w Internecie, bez skutku – dodaje czytelnik.

O rozpoczęcie działalności spółki i kiedy rozpocznie się rekrutacja pracowników, zapytaliśmy rzecznika prasowego Linii Hutniczej Szerokotorowej oraz Biuro Prasowe Prezydenta Chełma. Odpowiedzi nie dostaliśmy. Do tematu wrócimy. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here