Kiedy wrócą do standardowej pracy?

W końcu spada liczba pacjentów chorych na Covid-19, którzy przebywają w chełmskim szpitalu. Dyrekcja już myśli o powrocie do normalnej pracy i odmrażaniu oddziałów szpitalnych dla pozostałych pacjentów.


W szczycie drugiej i trzeciej fali pandemii w chełmskim szpitalu było nawet blisko dwustu pacjentów chorych na Covid-19 a większość z dostępnych respiratorów była stale zajęta. – Od kilkunastu dni mamy widoczny spadek liczby nowych zarażonych – mówi Lech Litwin, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w szpitalu w Chełmie. – W miniony piątek na oddziałach przebywało już „tylko” 81 dodatnich pacjentów.

Dyrektor Litwin mówi, że po majówce szpital przymierza się do stopniowego powrotu do normalnej pracy i otwierania niektórych oddziałów. – W pierwszej kolejności myślimy o otworzeniu dla pacjentów chirurgii, urologii, interny i ortopedii – wylicza. – W dalszym etapie ginekologii i położnictwa.

Wszystko ma zależeć od liczby nowych przypadków po weekendzie majowym, ale – biorąc pod uwagę ilość szczepień wykonywanych codziennie w kraju – można się spodziewać, że nie będzie drastycznego wzrostu zakażeń. – Ograniczeniem może być dla nas jedynie wydolność naszej kadry medycznej, bo część personelu nadal musi być zaangażowana na oddziałach stricte covidowych – mówi L. Litwin. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here