Kiedyś pewnie załatają…

Minęła kalendarzowa zima, za oknem wiosenna pogoda, a ulica Wolwinów jak była dziurawa, tak jest. Mieszkańcy denerwują się, bo urzędnicy kilka miesięcy temu obiecali naprawić wszystkie ubytki, a póki co ekipy drogowców na Wolwinowie w tym roku jak nie było, tak nie ma…

– Gdyby ktoś ważny z urzędu miasta, albo z radnych mieszkał na naszej ulicy, myślę, że już dawno wszystkie dziury zostałyby załatane, a może nawet powstałaby nowiutka asfaltowa nawierzchnia – mówi nasz czytelnik, mieszkaniec ul. Wolwinów. – Pamiętam, że z końcem ubiegłego roku, gdy upominałem się o naprawę drogi, urzędnicy obiecali w ramach remontów bieżących załatanie wszystkich ubytków. Jestem na emeryturze, z domu rzadko wychodzę, a w ostatnich tygodniach w ogóle nie opuszczam swojej posesji i muszę przyznać, że w tym roku żadnej ekipy drogowców nie widziałem.

Dziury w drodze jak były tak są. Nie mówię o dwóch, czy trzech ubytkach, bo z tym nie byłoby jeszcze większych problemów. Są miejsca, gdzie nie da się ich ominąć. Najlepiej byłoby, gdyby miasto na całej długości drogi ułożyło nową nawierzchnię asfaltową. Biorąc pod uwagę fakt, że przez Wolwinów nie jeżdżą ciężkie pojazdy, na kilkanaście lat, a może i więcej, byłby spokój. Próbowałem dodzwonić się do urzędu i zapytać o remont drogi, jednak nikt nie odbierał telefonu. Dlatego może media pomogą nam rozwiązać problem – dodaje nasz czytelnik.

Biuro Prasowe Prezydenta Chełma przyznaje, że ulica Wolwinów została wstępnie zakwalifikowana do planu bieżących remontów. Szczegółowy harmonogram i spis ulic ujętych w tym planie, zostanie jednak uzgodniony po podpisaniu umowy z wykonawcą, wyłonionym w przetargu, czyli Miejskim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych. Tak czy owak, mieszkańcy nie tylko Wolwinowa, ale również innych ulic, które wymagają cząstkowych remontów, muszą uzbroić się w cierpliwość.

Jest też dobra informacja dla mieszkańców ul. Wolwinów. Jak informuje Biuro Prasowe, w tegorocznym budżecie prezydent Jakub Banaszek zaplanował 250 tys. zł, które zamierza przeznaczyć na opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej przebudowy ul. Wolwinów i budowy ul. Gajowej. (s)