Kierowca wyciągał rannych

Skasowany znak drogowy, dwa samochody rozbite. Kierowcom nic się nie stało, ale w wypadku ucierpieli dwaj pasażerowie opla. 28-latek sam ewakuował rannych z pojazdu.

Do groźnego wypadku na skrzyżowaniu w Busównie Kolonii (gm. Wierzbica) doszło w poniedziałek (10 lipca). Dochodziła godz. 22:30, gdy z drogi podporządkowanej wyjeżdżała mazda. Nie wiadomo, czy 29-letni chełmianin nie zauważył w ciemności mającego pierwszeństwo Opla Astry, czy zwyczajnie zignorował i wymusił. Gdy na miejsce dotarły już wozy strażackie, policyjne i karetki pogotowia, opel znajdował się na poboczu drogi, a mazda stała częściowo na jezdni. Obok stał „ściosany” znak drogowy.
– Kierowca sam wydobył z pojazdu dwóch pasażerów opla. Strażacy, przed przyjazdem karetki, udzielili im pierwszej pomocy. Odłączyli akumulatory i zabezpieczyli miejsce – mówi mł. bryg. Wojciech Chudoba, rzecznik prasowy KM PSP w Chełmie.
Oplem kierował 28-letni mieszkaniec gm. Wierzbica. 35-latek i 57-latek, którzy ucierpieli w wypadku, zostali przetransportowani do szpitala. Ich życiu nic nie zagraża. (pc)