Kierowco, omijaj Janowską

Od wtorku, 12 listopada, całkowicie zamknięta dla ruchu jest ulica Janowska pod wiaduktem kolejowym. To zła wiadomość dla lubelskich kierowców, którzy będą musieli skorzystać z objazdów.


Utrudnienia są związane z modernizacją wiaduktu prowadzoną przez PKP. – Na ul. Janowskiej od 12 listopada do 22 listopada, jezdnia i chodnik pod wiaduktem kolejowym zostaną całkowicie zamknięte dla ruchu – informuje Grzegorz Jędrek z biura prasowego ratusza. Objazdy zostaną wytyczone przez ulice: Diamentową, Romera, Nałkowskich i Żeglarską. Jest jednak szansa, że utrudnienia zakończą się przed 22 listopada. – Wykonawcy deklarują, że w przypadku szybszego wykonania robót ulica zostanie otwarta dla ruchu wcześniej – dodaje G. Jędrek.

Objazdy wytyczył Zarząd Transportu Miejskiego. – Linia nr 8 w obu kierunkach kursuje trasą: Krężnicka, Żeglarska, Nałkowskich, Romera, Diamentowa, Krochmalna, Nadbystrzycka. Dodatkowo, w celu obsługi komunikacyjnej mieszkańców ul. Janowskiej, uruchomiono tymczasową linię zastępczą nr 708 kursująca po trasie: Janowska – stacja pomp, Janowska, Żeglarska, Nałkowskich, Romera – wylicza Justyna Góźdź, inspektor ds. marketingu i kontaktów z mediami w ZTM. GR