Kierowców czekają utrudnienia 

Od poniedziałku, 17 września, kierowcy jadący ulicą Fabryczną muszą się liczyć z utrudnieniami. Ma to związek z ruszającą przebudową ronda Lubelskiego Lipca 80 i pobliskiego mostu. Z kolei do piątku, 21 września, potrwają utrudnienia na ulicy Profesora Antoniego Gębali. Mają związek z modernizacją sieci ciepłowniczej.

Bezpośrednią przyczyną utrudnień w ruchu na ulicy Fabrycznej będzie wyburzanie trzech budynków między centrum handlowym Gala a Czerniejówką. – To część całego zadania. Wprowadzamy tymczasową organizację ruchu – mówi Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.

Na czym ona polega? – Na zawężeniu ul. Fabrycznej. Wyłączony z ruchu jest prawy, skrajny pas (do centrum) na odcinku od ul. Bronowickiej do wjazdu na parking centrum handlowego wraz z wyłączeniem tego wjazdu. Ruch pieszy zostaje przeniesiony na drugą stronę ul. Fabrycznej, czyli tam, gdzie znajdują się pawilony handlowe i ul. Kościelna – tłumaczy Karol Kieliszek. Te utrudnienia mogą potrwać do końca września.

W cierpliwość muszą się również uzbroić kierowcy poruszający się ulicą Profesora Antoniego Gębali. Ulica jest zamknięta na wysokości pętli trolejbusowej przy skrzyżowaniu z ul. Chodźki. Wjazd jest możliwy jedynie od strony ul. Tadeusza Szeligowskiego. Wszystko przez modernizację sieci ciepłowniczej. – Obejmuje ona wymianę starych rurociągów   na nowoczesną sieć o dużo lepszych właściwościach izolacyjnych.

Takie rozwiązanie pozwoli ograniczyć starty ciepła na modernizowanej sieci, poprawi bezpieczeństwo dostawy ciepła i zminimalizuje ryzyko wystąpienia awarii – tłumaczy Jarosław Boroch z Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, które odpowiada za prowadzone prace.

W związku z utrudnieniami Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził objazd dla linii nr 40. – Przystanek końcowy dla autobusów jadących w kierunku Chodźki szpital zostanie zlokalizowany na pasie postojowym przy ul. Gębali. W czasie trwania objazdu linia nie będzie obsługiwać przystanku „Rondo Kamińskiego 02” – tłumaczy Anna Zalewska z ZTM-u.

W przeciwnym kierunku, czyli w stronę ul. Żeglarskiej, autobusy nr 40 pojadą bez zmian. ZTM przypomina też, że w związku z trwającymi pracami modernizacyjnymi, nadal nie funkcjonuje przystanek „Wydział Farmaceutyczny 02”.

GR