Kierowcy, omijajcie Pawią

W ubiegłym tygodniu stary most został rozebrany

Ruszyły prace na ulicy Pawiej, gdzie drogowcy rozbiorą stary i zbudują nowy most na Czerniejówce. Przez kilka miesięcy kierowcy muszą się liczyć ze sporymi utrudnieniami. Dla pieszych na czas remontu powstała kładka.


Tymczasowa organizacja „zakłada wyłączenie z ruchu ul. Pawiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Kunickiego do rejonu skrzyżowania z ul. Wspólną oraz zakaz skrętu z ul. Kunickiego w ul. Pawią, z którego wyłączone będą pojazdy budowy i dojazd do posesji”. To nie wszystko. – W trakcie prac ruch pieszy przejmie tymczasowa kładka usytuowana obok, mająca dojście od ul. Piaskowej i ul. Wspólnej. Będzie ona także służyła jako objazd dla rowerów – informuje Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.

Ma też zalecenia dla kierowców. – Do czasu oddania do użytku nowego obiektu, sugerujemy omijanie rejonu prac, korzystając głównie z ul. Krańcowej i ul. Dywizjonu 303. Ponadto projekt przewiduje ustawienie tablic informujących o zamkniętym moście: na ul. Kunickiego między skrzyżowaniami z ul. Mickiewicza i ul. Dywizjonu 303 – jadąc od ul. Abramowickiej oraz między ul. Nowy Świat a ul. Pawią – jadąc od centrum; na ul. Długiej przed skrzyżowaniem ul. Krańcową oraz na ul. Pawiej przed skrzyżowaniem z ul. Długą – dodaje.

Prace, oprócz rozbiórki mostu i budowy nowego, będą polegać m.in. na: umocnieniu koryta rzeki Czerniejówki w rejonie mostu; rozbudowie ul. Pawiej na odcinku około 300 metrów od ul. Kunickiego w kierunku ul. Lotniczej; przebudowie wlotów ul. Wspólnej; przebudowie skrzyżowania ul. Pawiej z ul. Piaskową; budowie i przebudowie chodników oraz modernizacji infrastruktury podziemnej i oświetlenia. Roboty mają potrwać do listopada tego roku. Inwestycję za nieco ponad 11,4 mln złotych brutto zrealizuje Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lublina.

Grzegorz Rekiel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here