Kierowcy zakochani w Lublinie

Lublin wygrał w ogólnopolskim zestawieniu miast najbardziej przyjaznych kierowcom w kategorii miast powyżej 300 tysięcy mieszkańców i to mimo prowadzonych obecnie w mieście wielkich inwestycji drogowych utrudniających życie kierowcom. Na podium stanęły także Szczecin i Gdańsk.


Zestawienie sporządziła firma Oponeo we współpracy z Yanosikiem. Lublin zgromadził 45 punktów, drugi na liście – Szczecin: 42 punkty, a trzeci – Gdańsk – 41 punktów. Na sumaryczną ocenę składało się kilka czynników.

Jak wypadł Lublin w poszczególnych kategoriach? W zestawieniu miast, w których zgłoszono najmniej kolizji, nasze miasto akurat wypadło kiepsko, zajmując 7. pozycję (11.4 kolizje na 1000 mieszkańców). W kategorii miast, w których kierowcy poruszają się najszybciej, Lublin zajął 2. miejsce ex aequo z Gdańskiem, przegrywając tylko z Łodzią. Średnia prędkość uzyskiwana przez kierowców w granicach Lublina wyniosła 42 km/h.

Lublin zwyciężył w zestawieniu miast, w których można wykupić najtańsze ubezpieczenie. Opłaty wynoszą u nas średnio 626 złotych rocznie. Stosunkowo dużo, bo średnio 4,94 zł, płacimy za litr benzyny (7. miejsce w rankingu najtańszych miast); 4,90 zł za olej napędowy (1. miejsce w rankingu najtańszych, ex aequo z Gdańskiem), zaś 2,19 zł za gaz (3. miejsce w rankingu najtańszych). Zajęliśmy również 3. miejsce w rankingu miast z najtańszymi opłatami parkingowymi. Sumując wyniki we wszystkich kategoriach Lublin wygrał. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here