Kierująca pijana, pasażer poszukiwany

Ponad 1,7 promila alkoholu miała kierująca fiatem mieszkanka Warszawy. Wpadła w Łopienniku Nadrzecznym. Kobieta nie miała przy sobie prawa jazdy, a podróżujący z nią pasażer był poszukiwany przez sąd.

We wtorek po godz. 15 w Łopienniku Nadrzecznym uwagę policjantów z krasnostawskiej drogówki zwrócił osobowy fiat, którego kierowca dziwnie zachowywał się na drodze. – Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, iż za kierownicą siedzi 37-letnia mieszkanka Warszawy. Kobieta oświadczyła, iż nie ma przy sobie prawa jazdy. Funkcjonariusze przebadali ją alkomatem i okazało się, że ma ona ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie – opowiada Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. W trakcie dalszej kontroli wyszło na jaw, że jadący z nią 38-letni mężczyzna jest poszukiwany przez sąd w Puławach z uwagi na nieuregulowanie grzywny.
Samochód, którym jechali, został odholowany na policyjny parking, a podróżująca nim para trafiła na komendę. – Po wykonaniu niezbędnych czynności z kierującą, 36-latka została zwolniona. Po kilkudziesięciu minutach wróciła z pokwitowaniem wpłaconej grzywny za swojego pasażera, dzięki czemu i on został zwolniony – mówi Wasilewski. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości kobiecie grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara pozbawienia wolności do 2 lat. (kg)