Kierunek: granica

O zmianach a Zarządzie Targów Lublin S.A. poinformowano w piątkowe popołudnie w obecności prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka oraz wicemarszałka Pawła Nakoniecznego (miasto oraz Województwo Lubelskie są udziałowcami spółki)

Krystyna Węclewicz-Grajek nie jest już prezesem Targów Lublin. W piątek rada nadzorcza firmy podjęła uchwałę o powierzeniu tej funkcji Robertowi Głowackiemu, zasiadającemu w zarządzie Targów od 2015 roku. Na stanowisko wiceprezesa powołano Piotra Oraczewskiego. Nowy zarząd będzie pełnił swoje obowiązki przez najbliższe 2 lata.

Węclewicz-Grajek była członkiem Zarządu Targów Lublin przez ostatnie 6,5 roku. Od października 2010 r. do grudnia 2013 pełniła funkcję wiceprezesa, a od roku 2013 – prezesa.
– To okres naprawdę niesamowitych zmian – tak była już prezes mówiła o pracy w Targach Lublin podczas piątkowej konferencji, na której ogłoszono zmiany we władzach spółki. – Przyjeżdżając tutaj w 2010 roku i idąc nierówną ulicą Dworcową, wśród płotów, baraków szukałam tych targów. Nie do końca było wiadomo, gdzie się znajdują. W 2010 roku było 20 imprez, 49 tysięcy zwiedzających i 15 tysięcy metrów kwadratowych sprzedanej powierzchni. Rok 2016 to już 170 tysięcy odwiedzających, 67 imprez i 2300 wystawców, z czego wielu spoza naszego regionu – podkreślała Krystyna Węclewicz-Grajek, dodając, że ta ogromna zmiana trwa, a nawet przyśpiesza. – Po czterech miesiącach tego roku targi odwiedziło już 120 tysięcy osób – dodała, po chwili dziękując współpracownikom za to, co wspólnie udało się osiągnąć.
Robert Głowacki, nowy prezes, zapowiada, że rewolucji w Targach Lublin nie będzie.
– Są wydarzenia dobrze przyjmowane przez mieszkańców Lublina i regionu, jak Targi Motoryzacyjne Moto Session, Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczy, czy Spotkanie Miłośników Historii „Było… Nie minęło” i będziemy je kontynuowali, ale chcemy też postawić na wydarzenia gospodarcze, które wynikają ze specyfiki regionu – mówił Robert Głowacki.
Taką imprezą będą Targi Ochrony Granic „Granice”, które odbędą się w Lublinie 25 i 26 października, skierowane do służb granicznych, połączone z konferencją poruszającą problemy kryzysu migracyjnego i wzrostu zagrożenia terrorystycznego.
Bardzo ważnym wydarzeniem dla nowego zarządu będą też Targi Pracy, które lubelska spółka zorganizuje we Lwowie. – Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, którzy poszukują do pracy osob zza wschodniej granicy – mówił prezes Głowacki.
Targi Lublin mają odwiedzać goście nie tylko z ościennych państw, ale także z Turcji, Iranu czy aż z Chin. – To ma być miejsce międzynarodowych spotkań – dodaje nowy prezes.
KB

Nowy Zarząd Targów Lublin S.A.

ROBERT GŁOWACKI,
prezes zarządu
Absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej i Politechniki Lubelskiej. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie na stanowiskach dyrektora ds. finansowych i ekonomiczno-handlowych oraz dyrektora marketingu w spółkach produkcyjnych, gdzie odpowiadał za rozwój sprzedaży w Polsce i za granicą. W zarządzie Targów Lublin S.A. od 2015 roku.
PIOTR ORACZEWSKI
wiceprezes zarządu
Absolwent Politechniki Lubelskiej. Od początku kariery zawodowej związany z marketingiem i sprzedażą. Pełnił funkcje dyrektora handlowego i zarządzającego w spółkach handlowych i produkcyjnych oraz obiektach hotelowych. Od 2014 roku związany z branżą wystawienniczą. W latach 2014-17 zasiadał w Zarządzie Expo Mazury S.A., gdzie, poza codzienną pracą, skupiał się na współpracy z samorządami i odpowiadał za Biuro Współpracy Zagranicznej.