Kierunek wiedza

W piątek, 9 marca, o godz. 9.00, w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”, na wydziałach uczelni i w jednostkach ogólnouczelnianych zaprezentowana zostanie oferta studiów na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.


Tego dnia „Chatka Żaka” zostanie podzielona na 5 specjalnych stref tematycznych. W strefie edukacji odbędą się prezentacje oferty edukacyjnej poszczególnych wydziałów UMCS. W tym miejscu będzie można porozmawiać z przedstawicielami wydziałów, co z pewnością ułatwi kandydatom podjęcie decyzji dotyczącej ich ścieżki kształcenia. W strefie studenta wszyscy zainteresowani zobaczą, jak wygląda studenckie życie na co dzień. Zaplanowano tutaj stoisko Samorządu Studentów, AZS, Legii Akademickiej, pokazy, konkursy, gry czy fotobudkę.
W strefie rozwoju kompetencji odbędą się konsultacje z doradcami zawodowymi, podczas których specjaliści pomogą maturzystom określić, na jakim kierunku studiów najlepiej spożytkują swoje predyspozycje i zainteresowania. Strefa cudzoziemca to tzw. „punkt konsultacyjno-informacyjny” prowadzony w językach ukraińskim, rosyjskim i angielskim. Strefa HI-TECH to tegoroczna nowość. Tutaj Grupa Edukacja 3.0. zaprezentuje zagadnienia związane z robotyką, programowaniem, bezpieczeństwem w sieci czy nowoczesnymi technologiami.
– Dla naszych kandydatów przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji i niespodzianek, poprzez które chcemy pokazać, że studiowanie to nie tylko egzaminy, kolokwia i nieprzespane noce, ale również zabawa, możliwość odwiedzenia miejsc, które do tej pory były nieosiągalne oraz odkrycie w sobie zainteresowań i pasji – mówi Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS. – Okazją do bezpośrednich rozmów z naszymi naukowcami będą spotkania prowadzone w naszej kawiarence naukowej. Jest to nowe przedsięwzięcie, nie było organizowane wcześniej. Punkt będzie zlokalizowany w obecnej Kawiarni Le’żak w Chatce Żaka w godz. 10-12.
Równolegle w „Chatce” trwać będą spotkania z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z Krakowa, którzy przedstawią moduły matury z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.

Trochę kultury i rozrywki

W części artystycznej wydarzenia zaplanowano występy Zespołu Tańca Ludowego UMCS, Zespołu Tańca Towarzyskiego „Impetus”, spektakl biograficzny pt. „Maria” w wykonaniu grypy tanecznej zMYSŁ czy koncert „Ona czuje we mnie jazz…”, czyli disco polo w nowym jazzowym brzmieniu. Tego dnia organizatorzy zaplanowali także turniej o Puchar Rektora UMCS.
– Pasjonatów gier typu escape room zaprosimy do zabawy pod nazwą „Try to get out”, w której na wszystkich śmiałków czekać będzie pokój zagadek – dodaje Aneta Adamska. – Do czerwoności rozgrzejemy szare komórki naszych kandydatów na studia, którzy wezmą udział w bezlitosnym pojedynku na daty, nazwiska i nazwy odbywającym się w ramach turnieju „Jeden z UMCS”.
Podczas Drzwi Otwartych UMCS 2018 odbędą się również wycieczki po kampusie, spacery, warsztaty, wykłady czy pokazy. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.drzwiotwarte.umcs.pl
MG, Joanna Niećko