Kilkaset złotych za wieniec

Na 22 sierpnia zaplanowano dożynki w gminie Leśniowice. Jeszcze można się zgłaszać do konkursu na „Najładniejszy wieniec dożynkowy”. Przewidziane nagrody pieniężne.

Dożynki są zwieńczeniem rocznych prac polowych, a ich symbolem są ręcznie wyplatane z kłosów zbóż wieńce dożynkowe. Z okazji święta plonów zaplanowanego w gminie Leśniowice na 22 sierpnia, jak co roku ogłoszono konkurs na „Najładniejszy wieniec dożynkowy”. Do uczestnictwa w nim Wójt Gminy Leśniowice oraz Samorządowy Ośrodek Kultury w Leśniowicach zapraszają wszystkich chętnych mieszkańców sołectw, członków kół gospodyń wiejskich, zespołów śpiewaczych, seniorów ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Leśniowicach.

Termin zgłoszenia udziału w konkursie upływa 5 sierpnia br. Wieńce będą oceniane pod względem zgodności z tradycją w zakresie formy i techniki wykonania, różnorodności wykorzystanych naturalnych materiałów tj. kłosy, ziarna, owoce, warzywa, kwiaty, zioła, a także staranności wykonania i stopnia trudności ogólnego wyrazu artystycznego oraz pomysłowości zaprezentowania się podczas korowodu. Wszyscy uczestnicy otrzymają nagrody.

Za zdobycie pierwszego miejsca przewidziano – 500 zł, drugiego – 400 zł, trzeciego – 350 zł, czwartego – 300 zł. Karty zgłoszeniowe należy składać w sekretariacie Urzędu Gminy Leśniowice od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30. (mo)