Kinga Wojtasik wicemistrzynią Europy!

Kinga Wojtasik z TPS AZS UMCS Lublin (bardziej znana kibicom pod panieńskim nazwiskiem Kołosińska) do swojej bogatej już medalowej kolekcji dołożyła w sobotę kolejny cenny krążek. Wychowanka trenera Jacka Rutkowskiego wraz z Katarzyną Kociołek stanęła na drugim stopniu podium rozgrywanych w Moskwie mistrzostw Europy w siatkówce plażowej. Polki przegrały złoto po niezwykle zaciętej walce z Łotyszkami Graudina i Kravcenoka 0:2.


Lublinianka po raz drugi w karierze stanęła na podium Mistrzostw Europy. Przed czterema laty w austriackim Klagenfurcie wraz z Moniką Brzostek z Łodzi wywalczyła brązowy medal.
W Moskwie niewiele brakowało a wychowanka trenera Jacka Rutkowskiego sięgnąłby po upragnione złoto. Polki świetnie rozpoczęły finał.

Prowadziły już 5:1, a po chwili 11:6. Niestety, w końcówce pierwszego seta dały się dogonić i.. nie utrzymały nerwów na wodzy. W drugim secie biało-czerwone próbowały dotrzymać rywalkom kroku, ala te dość szczęśliwie zagrywały i ostatecznie wygrały partię 21:19 i cały mecz 2:0. BAS

Największe sukcesy w karierze Kingi Wojtasik

2009
Blackool (Anglia) – zdobycie tytułu młodzieżowej mistrzyni świata
2013
Kazań (Rosja) – srebrny medal Uniwersjady
2015
Klagenfurt (Austria) – brązowy medal ME
brązowy medal Pucharu Świata w Olsztynie
2016
srebro PŚ w Rio de Janeiro