Kino cyfrowe we Włodawie

Po kilku latach nieobecności rusza we Włodawie kino. Nie żadne letnie, wieczorne czy pod chmurką – lecz z prawdziwego zdarzenia i na dodatek cyfrowe. Pierwszy seans – amerykańska komedia biograficzna Boska Florence – w poniedziałek, 5 września o godz. 17. Filmy będą wyświetlane zarówno w tradycyjnej formie (2D), jak i w nowoczesnej technologii 3D.

Ceny biletów są zdecydowanie niższe niż w dużych miastach – 2D – 15 zł, ulgowy 13 zł, zaś rodzinny tylko 11 zł/os. Za projekcję w formacie 3D trzeba zapłacić o złotówkę więcej. W normalne dni będą codziennie dwa seanse, zaś w weekendy po trzy.
We wrześniowym repertuarze mamy prawdziwe hity, których światowa premiera niemal pokrywa się z włodawską emisją. W najbliższych dniach obejrzeć zatem można Iluzję 2, Epokę Lodowcową 5, Mechanika czy Smoleńsk.
– Obraz i dźwięk są doskonałe – zachwala dyrektor WDK Łukasz Zdolski. – Szczególnie zachęcam do oglądania filmów w technologii 3D – wrażenia są niesamowite i nie ma żadnego sensu jeździć do innych miast, skoro wreszcie mamy u siebie kino z prawdziwego zdarzenia.
Pieniądze na cyfrowe kino pozyskano w znacznej części z dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zaś remont sali kinowej przeprowadzono własnymi siłami.
Szczegółowy repertuar na stronie www.wdk.wlodawa.eu