Kino drożeje

Od lutego drożeją bilety na seanse filmowe w CKF „Zorza” i sali widowiskowej ChDK. To efekt wzrostu kosztów utrzymania kina i zmieniających się zasad rozliczenia z dystrybutorami.

Przed nami ciężki rok dla naszych portfeli. Gwałtownie rosnące ceny rachunków za prąd i gaz, drożyzna w sklepach i usługach. To wszystko, jak wynika z badania „2022: na czym będziemy oszczędzać” przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia przy współpracy z fintechem Mokka, spowoduje, że Polacy w pierwszej kolejności będą ograniczać wydatki na kulturę i rozrywkę.

Tymczasem z powodu pandemii kina i tak są w nienajlepszym stanie – widzów jest mniej, lockdown i ograniczenia przystopowały działalność, a koszty utrzymania są coraz wyższe, dlatego największe w kraju sieci kinowe już zapowiedziały podwyżki cen biletów. Niestety, wprowadzenie nowego – wyższego – cennika zapowiedziało też chełmskie Centrum Kultury Filmowej „Zorza”.

Obecnie bilet normalny do kina kosztuje 16 zł, ulgowy – 14 zł, a w tzw. tani poniedziałek można wybrać się na dowolny film za 12 zł. Od 1 lutego bilet normalny będzie kosztował 20 zł, ulgowy – 16 zł, grupowy (dla grup powyżej 15 osób) – 15 zł, dla seniora (powyżej 60 lat) – 16 zł, z „Chełmską Kartą 3+” – 12 zł, rodzinny – 16 zł, a w tanie poniedziałki – 15 zł.

– Ceny biletów na seanse filmowe w CKF „Zorza” oraz w sali widowiskowej ChDK funkcjonowały niezmiennie od 2013 roku, czyli od ponownego otwarcia kina „Zorza” po remoncie. Podwyżka cen biletów podyktowana jest nie tylko wzrostem kosztów utrzymania kina, ale także zmieniającymi się zasadami rozliczeń z dystrybutorami filmowymi – tłumaczy podwyżkę Bartłomiej Kazimierczak, dyrektor Chełmskiego Domu Kultury. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here