Kino w Kumowej Dolinie, teledysk na dachu

Nowy amfiteatr w Kumowej Dolinie aż się prosi o publikę i zabawę, zwłaszcza o tej porze roku. O większych koncertach i imprezach na razie nie ma mowy. Ale – na pocieszenie – będzie kino plenerowe!

Epidemia uniemożliwiła mnóstwo ciekawych koncertów, spektakli, projekcji filmowych zaplanowanych przez Chełmski Domu Kultury i Centrum Kultury Filmowej „Zorza”. W ChDK-u robią , co mogą, aby życie kulturalne nie było w Chełmie całkiem zamrożone. Od tygodnia działa platforma Mojeekino.pl, na której CKF „Zorza” zaprasza widzów do kina on-line. W międzyczasie rząd pozwolił uruchamiać kina plenerowe i samochodowe.

Pod koniec ubiegłego tygodnia w amfiteatrze w Kumowej Dolinie rozpoczęli montaż ekranu (tego, który wykorzystywany był w ramach cyklicznego projektu „Kino letnie”) i urządzeń nagłaśniających. Wkrótce będą się tam odbywały projekcje filmowe. Amfiteatr w Kumowej Dolinie ma 2,5 tysiąca miejsc, ale podczas kina plenerowego projekcje będzie mogło obejrzeć na razie prawdopodobnie 250 osób. Bo trzeba trzymać się rygoru sanitarnego.

Teledysk na dachu

Ostatnio chełmskich internautów zauroczyły efekty produkcji, zrealizowanej na dachu Chełmskiego Domu Kultury”. „Banda Barbary” w składzie Barbara Szarwiło, Piotr Kierski, Jarosław Lackowski, zaprezentowali swoją aranżację piosenki Agnieszki Osieckiej pt. „Chodzi o to, żeby nie być idiotą”. Wyszło ciekawie. Być może to początek większego projektu. (t)