Klasa młodych

Bez politycznych przytyków, przykrych epitetów, szybko i sprawnie – tak przebiegały obrady Młodzieżowej Rady Miasta. Chełmscy, dorośli radni od młodych rajców mogą się uczyć.

Pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta Chełm piątej kadencji odbyła się w grudniu ub. Liczy ona 20 radnych, a jej opiekunem jest Edyta Chudoba, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych. W środę młodzi radni zebrali się na kolejnym posiedzeniu. W spotkaniu uczestniczyli także Augustyn Okoński – dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Chełm, Zygmunt Gardziński – przewodniczący Rady Miasta Chełm, a także przedstawiciele chełmskich szkół. Gorącej dyskusji nie było, ale to dlatego, że młodzi rajcy wszelkie wątpliwości wyjaśnili sobie w kuluarach i podczas zwołanych wcześniej komisji. Wygląda na to, że członkowie Młodzieżowej Rady Miasta nie poddają się emocjom i wolą na spokojnie podejmować uchwały podczas sesji. To różni ich od niektórych dorosłych, chełmskich radnych, niejednokrotnie próbujących na siłę zaistnieć podczas sesji. Młodzi rajcy podjęli uchwały w sprawie powołania poszczególnych komisji rady oraz ich przewodniczących. Powstały: komisja ds. wolontariatu i pomocy społecznej; komisja ds. kultury i edukacji; komisja ds. kultury i rekreacji, a także komisja ds. projektów i promocji. Radni zdali sprawozdania z działań podejmowanych w ostatnim czasie. A był to m.in. udział w zbiórce na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, orszaku „Trzech Króli”, jarmarku bożonarodzeniowym, uroczystościach z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Radni zapowiedzieli udział w zbiórce karmy na rzecz Stowarzyszenia Chełmska Straż Ochrony Zwierząt, a także podjęli uchwały dotyczące współorganizacji Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „Dziecko w rodzinie dawniej i dziś” oraz kolejnej edycji konkursu pod nazwą „Pomocna dłoń”.
Młodzi radni głosowali jednogłośnie, a obrady przebiegły gładko i szybko. Przewodniczący Gardziński pogratulował Kacprowi Jasykowi, stojącemu na czele Młodzieżowej Rady Miasta, umiejętności sprawnego prowadzenia obrad. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here