Klikać z głową

Kilkudziesięciu uczniów z powiatu chełmskiego uczestniczyło w akcji „Klikam z głową”. Ciekawe zajęcia dotyczące bezpiecznego korzystania z internetu zorganizowano w Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie.

Internet to źródło zabawy i wiedzy oraz narzędzie komunikacji. Jest jednak jeden warunek: trzeba wiedzieć, jak bezpiecznie z niego korzystać. W przeciwnym razie stwarza zagrożenia. Narażona jest na nie zwłaszcza młodzież, nie zawsze świadoma niebezpieczeństw, jakie niosą treści nieodpowiednie dla ich wieku. Tej problematyce poświęcono warsztaty edukacyjne w Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie. Ich uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych w Strachosławiu, Uhrze, Strupinie Dużym, a także z SP nr 5 w Chełmie. Młodzież uczyła się, jak radzić sobie z agresją w sieci i chronić dane. Praktyczne rady przekazywali chełmskim uczniom Monika Pietrak-Żurkowska i Danuta Krzos, pracownicy lubelskiej delegatury Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
– Biblioteka Pedagogiczna jako placówka oświatowa realizuje priorytety zalecane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, a jednym z nich na rok szkolny 2017/2018 jest bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie – mówi Katarzyna Kalita, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie. – Obecnie młodzież bezustannie korzysta z internetu, nie zawsze zdając sobie sprawę z niebezpieczeństw, jakie tam na nią czekają. Staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom edukacyjnym i wspierać nauczycieli w tym zakresie, stąd warsztaty prowadzone przez pracowników Urzędu Komunikacji Elektronicznej. (mo)