Klinkier w modnych odcieniach szarości

Kąty proste, szkło, metal i szary klinkier – w takich połączeniach doskonale sprawdza się m.in. grafitowa cegła Syriusz Cieniowany o gładkiej, delikatnie połyskującej powierzchni licowej

Cegła klinkierowa to dla projektantów i inwestorów jeden z synonimów dobrego smaku w architekturze i to nie tylko tej o klasycznym charakterze. Materiał ten cieszy się bowiem dużą popularnością również w projektach nowoczesnych, których ducha skutecznie podkreśla zwłaszcza klinkier w modnych odcieniach szarości. Kiedy najlepiej sprawdza się on jako element modernistycznej aranżacji, wyjaśnia Anna Pietrzak, Marketing Manager z firmy LHL Klinkier.

Modne detale w modnym kolorze: klinkier Syriusz Cieniowany to doskonały sposób na wprowadzenie cegły do wnętrz utrzymanych w nowoczesnym, minimalistycznym stylu

Barwa ceglana, czyli charakterystyczna mieszanka czerwieni i pomarańczy, to obecnie tylko jeden z wielu dostępnych kolorów klinkieru. Ich szeroki wachlarz obejmuje jasne odcienie jesienne, przez liczne ciepłe lub chłodne interpretacje ceglanej klasyki, aż po głęboką czerń. Jedną z najpopularniejszych ostatnio grup kolorystycznych są jednak cegły w odcieniach szarości. – Jasno– lub ciemnografitowy materiał bardzo skutecznie podkreśla nowoczesny charakter projektów – wyjaśnia Anna Pietrzak, Marketing Manager firmy LHL Klinkier. – Dobrze komponuje się zwłaszcza z zawsze modnymi i często wybieranymi bielą oraz czernią. Gdy projekt wykorzystuje obie barwy, szarość klinkieru będzie ich efektownym i eleganckim łącznikiem.
Szara cegła klinkierowa może być z powodzeniem stosowana zarówno jako dominujący element projektów elewacji czy wnętrz, jak i stylowe tło lub nawet niewielki fragment aranżacji. Elementem, który pomoże dopasować materiał do nowoczesnego charakteru danego projektu, będzie także faktura. – Z minimalistycznym, „czystym” stylem modernistycznym korespondują zwłaszcza cegły o gładkiej, delikatnie połyskującej powierzchni licowej – zwraca uwagę Anna Pietrzak. – Pamiętajmy przy tym, że czasem warto wykorzystać ceglane powierzchnie na zasadzie kontrastu. Wtedy w prostą, industrialną przestrzeń można na przykład wprowadzić utrzymane w tonacji szarości cegły z przepaleniami i ożużleniami, które wizualnie ocieplą aranżację i dodadzą jej oryginalnego charakteru.
Bardzo praktyczną cechą klinkieru jest to, że „lubi się” z wieloma materiałami, w tym również tymi obficie wykorzystywanymi w nowoczesnej architekturze: szkłem i metalem. Dotyczy to zwłaszcza cegieł utrzymanych w odcieniach grafitu. Popularnym zabiegiem aranżacyjnym jest łączenie ich ze stalą lub aluminium zarówno szczotkowanymi, jak i polerowanymi. Również duże powierzchnie szklane nabierają eleganckiego charakteru, sąsiadując z klinkierowymi szarościami.
Na koniec warto zaznaczyć, że wykonane przy użyciu szarego klinkieru projekty będą nie tylko modne i nowoczesne w momencie zakończenia realizacji dzięki wytrzymałości materiału na długie lata zachowają bowiem także doskonały wygląd i ponadczasowy styl charakterystyczny dla klinkieru.
Materiał prasowy
LHL Klinkier

Grupa Lode jest producentem i dystrybutorem, posiadającym w swojej ofercie produkty do wykonywania ścian i elewacji zarówno ceramicznych, jak i betonowych. Jej portfolio obejmuje pustaki ceramiczne, cegły oraz płytki elewacyjne i klinkierowe, bruki klinkierowe, elementy małej architektury, galanterię klinkierową oraz wyroby komplementarne. Cegły klinkierowe oferowane są pod markami LHL Klinkier (produkcja w Gozdnicy), LODE (Łotwa) oraz Patoka (produkcja w Patoce).