Od klocków lego po superkomputery

Już 15 marca 2017 roku w hali Targów Lublin S.A odbędzie się czwarta edycja Konferencji CHECK IT. To spotkanie z nowinkami informatycznymi organizowane dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i najmłodszych uczniów ze szkół podstawowych.
Wydarzenie, które jest częścią Dni Lubelskiej Wyżyny IT, organizuje Urząd Miasta Lublin w ścisłej współpracy z informatycznymi kołami naukowymi działającymi na lubelskich uczelniach, organizacjami informatycznymi oraz specjalistami z branży IT. – Na konferencję zapraszamy zarówno fanów nowych technologii, jak i osoby, którym świat informatyki nie jest jeszcze do końca znany. Odkryjemy emocjonujące oblicze IT i pokażemy, że informatyka może być nie tylko świetną zabawą, ale też i sposobem na zawodową przyszłość – mówi Marta Chałupka, główny specjalista Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów UM Lublin. Nowością tegorocznej edycji są warsztaty dla najmłodszych uczestników – uczniów szkół podstawowych klas 1-3.
Najmłodsi będą mogli poznać świat robotyki, budując konstrukcje z klocków Lego, nauczą się podstaw programowania i tworzenia prostych gier komputerowych. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą mieli okazję do zapoznania się z ofertą lubelskich uczelni wyższych, wzięcia udziału w warsztatach informatycznych i przyjrzeniu się nowinkom technologicznym prezentowanym na stoiskach kół naukowych. Szczegółowy plan konferencji oraz zapisy: www.checkit.lublin.eu. (EM.K.)