Kluby dostaną po kieszeni?

Radny Stanisław Mościcki na komisji budżetu i rozwoju gospodarczego pytał, czy prawdą jest, że miasto szykuje drastyczne podwyżki czynszów za wynajem powierzchni biurowej dla stowarzyszeń i klubów sportowych. Mówił o wzroście opłat od nowego roku nawet o 350 proc. Nikt jednak nie udzielił mu odpowiedzi.

Radnemu chodziło o stowarzyszenia i kluby sportowe, które wynajmują powierzchnię biurową od miasta. – Doszły do mnie informacje o planowanych podwyżkach czynów od 1 stycznia 2022 r. Są to organizacje działające non-profit, nie prowadzą działalności gospodarczej i nie zarabiają na lokalach wynajmowanych od miasta. Trudno jest zastosować w tym przypadku komercyjne stawki.

Dla nich podwyżki w wysokości 350 procent są olbrzymim obciążeniem budżetu. Pieniądze, jakie dostają z dotacji miejskiej, w większości będą musiały przeznaczyć na czynsze – mówił radny Stanisław Mościcki.

Radny zaproponował, że jeśli wysokość proponowanych stawek jest prawdziwa, niech miasto zabezpieczy w budżecie dodatkowe pieniądze dla klubów i stowarzyszeń, z przeznaczeniem na dopłaty za wynajem pomieszczeń na działalność sportową. – Albo niech te czynsze będą zdecydowanie niższe. Inaczej kluby będą musiały ograniczyć swoją działalność. A przecież miło jest, gdy w mediach czytamy o sukcesach chełmskich sportowców na arenie międzynarodowej, czy krajowej – stwierdził Mościcki.

Odpowiedzi na zadane na komisji budżetu i rozwoju gospodarczego pytanie radny się nie doczekał. Radosław Wnuk, dyrektor Departamentu Architektury, Geodezji i Inwestycji stwierdził jedynie, że nic nie wie o planowanych podwyżkach. Mościcki poprosił o odpowiedź na piśmie w ciągu 14 dni. (cz)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here