Kneblowanie wędkarzy

Prezesi kilkudziesięciu kół wędkarskich okręgu chełmskiego otrzymali od prezesa zarządu okręgu Waldemara Tomczaka pisemny zakaz rozmawiania o sprawach okręgu i działalności biura z prasą i innymi mediami. Podobno wprowadzenie metod rodem z PRL-u ma za zadanie dbanie o dobre imię okręgu, ale chyba nie tędy droga. Nieładnie pachnie cenzurą, a i efekty pewnie będą przeciwne. My zapraszamy do dzielenia się z nami informacjami. Zajmiemy się nimi i oczywiście gwarantujemy anonimowość.

Na początku roku wędkarze z okręgu chełmskiego PZW wybrali nowy zarząd. Prezesem został Waldemar Tomczak, który jeszcze na chwilę przed wyborami utrzymywał, że nie ma najmniejszego zamiaru ubiegać się o to stanowisko. Gdy już je objął, wielu spodziewało się, że wprowadzi do związku nowoczesne standardy, bo wcześniej dał się poznać jako świetny gospodarz jednego z największych kół w okręgu.

Razem z nim do zarządu wybrano kilkunastu innych nowych członków, z których wielu ma nowoczesne podejście do wędkarstwa. To dla związku wróżyło tylko dobrze, bo poprzedni zarząd borykał się z wieloma problemami, z których jednym z największych było spadające zainteresowanie wędkowaniem wśród najmłodszych. Jednak prezesury W. Tomczak nie zaczął od choćby wprowadzenia okręgu do mediów społecznościowych, czego oczekiwali młodzi wędkarze, a od cofnięcia związku o kilkadziesiąt lat.

Szef okręgu chełmskiego do wszystkich prezesów kół, a jest ich niemal 30, skierował pismo, w którym informuje adresatów m.in., że: „(…) prezesi kół lub członkowie zarządów kół przez nich upoważnieni w czasie kontaktów z przedstawicielami prasy mogą przekazywać wyłącznie informacje dotyczące swojego koła. Wymienieni nie mają uprawnień do wypowiadania się na temat działalności władz i organów okręgu oraz funkcjonowaniu biura. Powyższe zasady dotyczą także mediów elektronicznych, w tym serwisów internetowych”.

To nic innego jak wprowadzenie cenzury na wszystkich zrzeszonych w chełmskim okręgu wędkarzy i próba ukrycia niewygodnych dla władz okręgu informacji, który bardzo boi się wszelkiej, nawet konstruktywnej krytyki. Według osoby dobrze poinformowanej to dlatego jeszcze poprzedni zarząd nie zdecydował się na założenie strony w mediach społecznościowych i wyłączył możliwość dodawania komentarzy na stronie internetowej.

Krzysztofa Daniłowa, rzecznika prasowego zarządu, zapytaliśmy, na jakiej podstawie prezes okręgu PZW Chełm pismem z dnia 9 marca br. wydał prezesom kół zakaz wypowiadania się o działalności władz okręgu i o funkcjonowaniu biura, ale odpowiedzi jeszcze nie otrzymaliśmy. Wypowiedzi na ten temat odmówił Waldemar Tomczak, twierdząc, że oficjalne stanowisko zostanie ustalone na poniedziałkowym (11 kwietnia) prezydium zarządu okręgu. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here