Kobierzyce postawiły się mistrzyniom

Szczypiornistki MKS Perła dzięki wygranej w Kobierzycach zachowały miano zespołu, który nie stracił jeszcze w rozgrywkach punktów

Po niezwykle zaciętym i emocjonującym spotkaniu szczypiornistki MKS Perła Lublin pokonały w piątek na wyjeździe KPR Gminy Kobierzyce 28:24. O trzeciej wygranej podopiecznych trenera Kima Rasmussena, w trzecim meczu obecnych rozgrywek PGNiG Superligi, zadecydowała znakomita końcówka w wykonaniu mistrzyń Polski.

Hit 3. kolejki pomiędzy medalistkami poprzednich rozgrywek (Kobierzyce wywalczyły brąz) nie zawiódł. Od początku na parkiecie toczyła się zażarta walka. MKS Perła rozpoczął w nieco innym zestawieniu niż w dwóch poprzednich spotkaniach, bo od początku między słupkami bramki stanęła Marina Razum. W polu wystąpiły natomiast Marta Gęga, Jaqueline Anastacio, Durdina Malović, Magda Balsam, Joanna Szarawaga i Dagmara Nocuń.

Wynik już w premierowej akcji otworzyła Marta Gęga. Chwilę później było 2:0, a na listę strzelczyń wpisała się Anastacio. KPR nie zamierzał przyglądać się biernie jak mistrzynie zdobywają kolejne gole. Po niespełna 8. minutach gospodynie doprowadziły do remisu (4:4). Po raz pierwszy zespół z Dolnego Śląska objął prowadzenie kwadrans później (10:9). Na niespełna cztery minut przed końcem pierwszej połowy lublinianki traciły do miejscowych już nawet trzy bramki (10:13). Perełki jeszcze przed przerwą zniwelowały straty do jednego gola (14:13).

Przez 10. minut drugiej części żadnej z drużyn nie udało się uzyskać choć dwubramkowej przewagi. Dopiero w 42. minucie po golu ze skrzydła Patrycji Królikowskiej MKS Perła odskoczył na 19:17.

Ostatni kwadrans lublinianki rozpoczęły od koronkowej akcji, po której zaliczkę do trzech bramek powiększyła Natalia Nosek. Od tego momentu gra mistrzyń wyglądała coraz lepiej. Na siedem minut przed końcową syreną po kolejnej (piątej w drugiej części) bramce Anastacio prowadziły już 25:20.

– To był dla nas trudny mecz, ale najważniejsze są trzy punkty. Cieszymy się, że wygrałyśmy – podsumowała mecz Joanna Szarawaga, kołowa MKS Perła. MAG

KPR Gminy Kobierzyce – MKS Perła Lublin 24:28 (14:13)

KPR: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 6, Wiertelak 4, Kucharska 3, Koprowska 3, Despodovska 3, Tomczyk 2, Janas 1, Ważna 1, Ivanović 1, Buklarewicz, Michalak, Wicik, Kuriata.

MKS Perła: Razum, Gawlik – Anastacio 8, Gęga 4, Rosiak 4, Szarawaga 2, Królikowska 2, Nosek 2, Balsam 1, Tatar, Gadzina.

Kary: Kobierzyce – 8 minut, MKS Perła – 14.

Pozostałe mecze 3. kolejki PGNiG Superligi Kobiet:

Start Elbląg – Zagłębie Lubin 25:25 <4:5> (12:10) * Młyny Stoisław Koszalin – Ruch Chorzów 37:26 (18:10) * niedzielny mecz: Piotrcovia – EUROBUD JKS Jarosław zakończył się po zamknięciu tego wydania tygodnika.
8. Ruch 3 0 72-98
W następnej kolejce – 10 października: MKS Perła – Start Elbląg (godz. 18, transmisja na zobacz.tv)