Kobieta pokieruje krasnostawską policją

Jak przypuszczaliśmy, to mł. insp. Wioletta Pawluk została nowym komendantem powiatowym krasnostawskiej policji.

W piątek, 1 czerwca, insp. Robert Szewc, komendant wojewódzki policji w Lublinie, w obecności przedstawicieli władz samorządowych miasta i powiatu Krasnystaw, policjantów i pracowników cywilnych jednostki, wprowadził na stanowisko komendanta powiatowego policji mł. insp. Wiolettę Pawluk. Wcześniej odbyło się uroczyste pożegnanie podinsp. Mariusza Kołtuna, dotychczasowego szefa krasnostawskich mundurowych, który awansował na stanowisko komendanta miejskiego policji w Chełmie.

– Insp. Robert Szewc w swoim przemówieniu podkreślił, że dobra praca podinsp. Mariusza Kołtuna została nagrodzona awansem. Nadmienił również, że kobiety doskonale potrafią zarządzać i dobre tradycje w Krasnymstawie będą kontynuowane – relacjonuje Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. Komendant Kołtun dziękował wszystkim za wspólną służbę i współpracę. Dwuletni okres służby w Krasnymstawie nazwał „pięknym” – zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Swojej następczyni życzył miłych dni w krasnostawskiej komendzie i dalszych sukcesów w pracy zawodowej.

Mł. insp. Wioletta Pawluk, obejmując stanowisko komendanta powiatowego policji w Krasnymstawie, podkreśliła, iż jest to dla niej zaszczyt i wyzwanie. – Deklarowała, iż dołoży wszelkich starań, by co najmniej zachować dotychczasowy poziom bezpieczeństwa. Ponadto wyraziła wolę szeroko rozumianej współpracy z jednostkami samorządowymi i innymi służbami – dodaje.

Nowa komendant powiatowy policji w Krasnymstawie służbę w policji pełni od 1998 r. Przez większość czasu związana była ze służbą kryminalną w KMP w Chełmie. Od czerwca 2012 r. do grudnia 2016 r. była naczelnikiem chełmskiej prewencji. Następnie awansowała na stanowisko komendanta powiatowego policji we Włodawie, a od 1 czerwca tego roku kieruje policją w Krasnymstawie. Prywatnie lubi muzykę i dobrą książkę. (kg)