Kochaniak nową rozgrywającą MKS

Karolina Kochaniak, wychowanka MKS Kusy Szczecin, a w latach 2014–2019 przez pięć sezonów reprezentująca barwy szczecińskiej, Pogoni została nową zawodniczką MKS Lublin.


Kochaniak od początku kariery występuje na pozycji rozgrywającej Wielokrotnie była powoływana do reprezentacji Polski juniorek i młodzieżowej. W grudniu 2018 zadebiutowała w „dorosłej” reprezentacji Polski i wzięła udział w Mistrzostwach Europy. W lipcu 2019 pod wodzą trenera Roberta Lisa, wraz z Wyższą Szkołą Społeczno – Przyrodniczą w Lublinie zdobyła złoto w Akademickich Mistrzostwach Europy w piłce ręcznej kobiet.

– Jestem bardzo szczęśliwa, że będę występować w tak legendarnym klubie, jakim z cała pewnością jest MKS. Początek mojej przygody w Lublinie na pewno będzie trudny, to moja pierwsza zmiana klubu w karierze. Mam jednak nadzieję, że dzięki ciężkiej pracy szybko udowodnię że to odpowiednie miejsce dla mnie i zrobię wszystko żeby pomoc drużynie i dołożyć cegiełkę do kolejnych osiągnięć – Karolina Kochaniak komentuje opuszczenie Szczecina i przenosiny do Lublina, dla klubowego serwisu MKS