Kolacja ze starostą za 450 zł

(4 grudnia) Kolacja ze starostą Andrzejem Romańczukiem, sukienka Kasi Cichopek, album Włodawy z dedykacją burmistrza – to tylko niektóre zlicytowane atrakcje podczas koncertu charytatywnego na rzecz małej Poli Mazurek. Włodawianie, którzy szczelnie wypełnili salę włodawskiego kina, po raz kolejny nie zawiedli. Zebrano prawie 12 tys. zł.

Wspaniały koncert dedykowany półrocznej Poli zgromadził bardzo wielu mieszkańców Włodawy, a wśród nich starostę Andrzeja Romańczuka i burmistrza Wiesława Muszyńskiego. Wszyscy hojnie kupowali cegiełki po 10, 20 i 50 zł. Na scenie jako pierwsi zaprezentowali się artyści najwyższej rangi: wicestarosta Adam Panasiuk w duecie z burmistrzem W. Muszyńskim zaśpiewali „Kolorowe jarmarki”. W kolejnych punktach programu były występy dzieci, młodzieży i dorosłych. Szczególnie atrakcyjnie wyglądał występ „tria czyli kwintetu” w dyrektorskim składzie: Arlena Krawczuk, Irena Dejer, Małgorzata Siedlik, Eugeniusz Omelczuk i Piotr Huczuk. Rewelacją koncertu był jednak ognisty i pełen tajemniczej energii występ pięknych kobiet z włodawskiego MOSiR-u pod wodzą dyrektor Teresy Zaleńskiej-Sak. – Oj, było co oglądać i co podziwiać, aż mi się gorąco zrobiło – poodsuwał ten występ Edward z Włodawy.
Bardzo ciekawie wyglądały również liczne licytacje w przerwach między występami. Jedną z pierwszych była licytacja obrazu znanego lokalnego artysty. Kupił go wicestarosta. Następnie licytowano m.in. pióro starosty, album burmistrza i sukienkę gwiazdy telewizyjnej Katarzyny Cichopek. Najciekawsza była jednak batalia o kolację z Andrzejem Romańczukiem. Wygrał ją… burmistrz Muszyński.
Łącznie podczas poniedziałkowej akcji zebrano prawie 12 tys. zł dla śmiertelnie chorej Poli. Najpiękniej podziękowali za zbiórkę obecni na sali rodzice dziewczynki na facebooku, pisząc: – Chcielibyśmy serdecznie podziękować organizatorom tego wspaniałego koncertu Panu Łukaszowi Zdolskiemu i Panu Adamowi Panasiukowi, dziękujemy również wszystkim gwiazdom występującym na scenie za wspaniałe widowisko, prowadzącym za genialne poczucie humoru, ekipie która zadbała o całą oprawę wydarzenia, dziękujemy wspaniałym licytującym i za dary przekazane na aukcję, a przede wszystkim chcemy podziękować wspaniałej publiczności, która zgromadziła się tak licznie, bo to dzięki Wam zebraliśmy tak dużą kwotę! Dziś wszyscy jesteście Aniołami naszej małej Poli! Dziękujemy – Rodzice Poli. (pk)

* * *

Pola przyszła na świat w czerwcu br. w 30. tygodniu ciąży. Gdy się urodziła, ważyła jedynie 750 g. Cztery dni po narodzinach okazało się, że Pola ma złożoną wadę serduszka: krytyczne zwężenie zastawki aortalnej, FOP/ASD II, VSD, PDA oraz nadciśnienie płucne. Po wielu konsultacjach i zabiegach rodzice dowiedzieli się, że nie można długo czekać. Według profesora E. Malca z kliniki w Munster, należy jak najszybciej przeprowadzić skomplikowaną operację, która ocali jej malutkie serduszko i uratuje życie. Profesor Malec to najlepszy specjalista. Kwota, którą Rodzice muszą przelać na konto kliniki, to 31 500 euro czyli ponad 130 000 zł. Przybliżony termin operacji to początek 2018 r. Już udało się nazbierać w całej Polsce ponad 50 tys. zł. Brakuje jednak trochę….
Wpłaty można kierować na rachunek: Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis, nr konta: 86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 z dopiskiem „Pola Mazurek”. Można także udzielić wsparcia przez stronę Siepomaga (www.siepomaga.pl).