Kolarska elita znowu w Lublinie i regionie

Na pierwszym etapie kolarze rywalizować będą z Kielc do Lublina

To już w najbliższą sobotę! 30 lipca Tour de Pologne po raz kolejny zawita do Lublina i naszego regionu. Przed rokiem z Koziego Grodu kolarze rozpoczynali wielkie ściganie, tym razem w mieście nad Bystrzycą zakończy się pierwszy etap. Około 16:40, po prawie 220 km i finiszu pod górkę na ul. 3-go Maja, najlepsi powinni zameldować się na mecie na Krakowskim Przedmieściu.


Tegoroczna, już 79. edycja wyścigu wystartuje 30 lipca z Kielc z nową ekscytującą trasą. Kibice kolarstwa na Lubelszczyźnie aż przez trzy dni będą mogli na żywo oglądać zmagania najlepszych kolarskich ekip na świecie. Pierwszego dnia peleton pomknie z Kielc do Lublina przez Annopol, Józefów nad Wisłą (w obu miejscowościach będą zlokalizowane lotne premie LOTTO), Kazimierz Dolny (premia specjalna), Nałęczów  (lotna premia LOTTO) i Płouszowice. Dzień później, w niedziele, kolarze wystartują z pl. Niepodległości w Chełmie, by po blisko 206 km zameldować się na mecie w Zamościu przy Klubie Batalionowym przy ul. Józefa Piłsudskiego. Trzeci z lubelskich etapów (1 sierpnia) rozpocznie się przed budynkiem Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku przy al. Niepodległości, a zakończy w Przemyślu.

Kolarze będą mieli do pokonania w sumie ponad 1200 kilometrów, w tym 14 262 metry przewyższeń, 15 premii górskich PZU i 14 premii sprinterskich LOTOS.

Dwa etapy będą idealne dla wspinaczy, trzy dla sprinterów, jeden etap dedykowany jest m.in. specjalistom od klasyka, a jeden to jazda indywidualna na czas, która będzie kluczowa w rywalizacji o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Wielki finał, podobnie jak w poprzednich edycjach, rozegra się w Krakowie.

Hasłem przewodnim 79. Tour de Pologne jest „Wyścig dla pokoju”. To forma wsparcia dla narodu ukraińskiego, a także sposób na przekazanie wartości braterstwa i pokoju.

Zgodnie z tradycją, najpopularniejszemu wyścigowi w Polsce towarzyszyć będą dwa inne wydarzenia sportowe organizowane przez Lang Team. Równocześnie z wyścigiem zawodowym rozpocznie się Tour de Pologne Junior, a dzień później, 31 lipca, w Arłamowie odbędzie się ORLEN Tour de Pologne Amatorów. – Jesteśmy bardzo blisko startu nowej edycji, nie możemy się już doczekać – mówi Agata Lang. – Jak zwykle równolegle dzieje się wiele wydarzeń, które będą dotyczyły różnych kategorii: zawodowców, dzieci i amatorów.

Liczba uczestników potwierdza, że kolarstwo jest dla wszystkich. Dzieci to z pewnością przyszłość kolarstwa i poprzez Tour de Pologne Junior chcemy dać im szansę sprawdzenia się przy okazji dobrej zabawy. Z kolei amatorzy przypominają nam, że kolarstwo to także zabawa, a zawodowcy, cóż, okazali nam swoją sympatię przez lata i to jeden z powodów, dla których poprawa wszystkich aspektów wyścigu, z roku na rok, jest dla nas kluczowa – dodaje zastępca dyrektora generalnego Lang Team, zasiadająca od ubiegłego roku w Komitecie Zarządzającym Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here