Kolej stawia nowy wiadukt, a miasto dwupoziomowe skrzyżowanie

Na Wrotkowie kierowców czekają dalsze utrudnienia związane z przebudową torowiska i skrzyżowania ulicy Diamentowej z Krochmalną

Kierowców czekają dalsze utrudnienia na ul. Diamentowej. Pod remontowanym wiaduktem kolejowym na obu jezdniach, od wtorku zostanie tylko jeden, środkowy pas ruchu. Do kolejowych planów przebudowy wiaduktu wkrótce dołączą się miejskie plany przebudowy skrzyżowania Diamentowej z Krochmalną.


Zwężenie drogi na tym bardzo zatłoczonym odcinku to prawdziwe utrapienie dla kierowców. Wiadukt jest przebudowywany w ramach kolejowego remontu – modernizacji linii nr 7 (Lublin-Warszawa). PLK planuje, że prace związane z remontem wiaduktu i jego odbudową mogą potrwać do listopada br. To jednak nie koniec utrudnień na Diamentowej. Już wiosną prace przy nim zbiegną się z przebudową skrzyżowania Diamentowej z Krochmalną na dwupoziomowe. Jej koszt to ponad 66 milionów złotych. Roboty budowlane na tym odcinku potrwają najpóźniej do kwietnia 2019 roku. Prace wykona Strabag. Kierowcy powinni zachować też ostrożność na ulicy Letniskowej, w rejonie Zalewu Zemborzyckiego – tam przebudowywany jest przejazd kolejowy. W dniach od 14 do 19 marca 2018 r. przejazd ten będzie nieczynny. Na tym odcinku trwa remont linii kolejowej w kierunku Stalowej Woli. (EM.K.)