Kolejna czołówka w Zakręciu

Kolejny tydzień i kolejny groźny wypadek w miejscowości Zakręcie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący Mazdą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał prosto pod nadjeżdżające Suzuki. W efekcie trzy osoby trafiły do szpitala.

Do zdarzenia doszło 16 marca po godz. 16.00 na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Zakręcie (gmina Krasnystaw). Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, kierujący samochodem marki Mazda, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał wprost pod pojazd marki Suzuki jadący w stronę Lublina. – Mazdą kierował 32-letni obywatel Ukrainy, a za kierownicą Suzuki siedział 36-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego – informuje Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji.

W wyniku zdarzenia kierowca Suzuki z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Lublinie. Dwie pasażerki z Mazdy trafiły z kolei do SP ZOZ w Krasnymstawie, a dwóch pasażerów z ogólnymi potłuczeniami zwolniono po badaniach. – Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia drogowego. Apelujemy również o zachowanie rozwagi na drodze.

Przed wykonaniem jakiegokolwiek manewru na drodze, najpierw upewnijmy się czy będzie on bezpieczny – dodaje Babicz. Ostatnio nie ma tygodnia, by na krajowej siedemnastce w Zakręciu czy Łopienniku Górnym nie dochodziło do tragedii. W jednym z wypadków życie straciło dwóch mężczyzn w wieku 21 i 31 lat. Ludzie, zdejmijcie nogę z gazu! (k)