Kolejna debata o UE

Kolejna Debata Europejska odbędzie się w poniedziałek, 20 maja na Wydziale Politologii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej (plac Litewski 3). Początek o godzinie 18, wstęp wolny.


W debacie wezmą udział m. in. europoseł Krzysztof Hetman z Koalicji Europejskiej, poseł Jarosław Sachajko z Kukiz 15 oraz pracownicy naukowi i studenci dziennikarstwa. Jakie tematy zostaną poruszone?

– Rola i znaczenie działalności Parlamentu Europejskiego dla codziennego życia Europejczyków, znaczenie udziału obywateli w wyborach do PE, najważniejsze problemy współczesnej Europy i możliwości oraz sposoby ich rozwiązywania w Unii Europejskiej – wylicza Katarzyna Skałecka z biura prasowego UMCS. Debatę poprowadzi dr hab. Ewa Nowak z Zakładu Dziennikarstwa.

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu Platform Europe. – To rezultat współpracy międzynarodowej UMCS m.in. z uczelniami z Włoch  i Szwecji. Jego celem jest edukacja europejska, zwiększanie frekwencji w wyborach do PE, obserwacja działań komunikacyjnych realizowanych przez komitety wyborcze we wszystkich państwach Unii Europejskiej, w tym także w Polsce. Projekt jest finansowany i wspierany organizacyjnie przez Parlament Europejski – dodaje K. Skałecka.

Debata odbędzie się w poniedziałek, 20 maja, na Wydziela Politologii UMCS (sala 115). Początek o godzinie 18, wstęp wolny. Grzegorz Rekiel