Kolejna książka księdza Kapicy

W Powiatowej Bibliotece w Krasnymstawie odbyła się promocja najnowszej książki ks. Henryka Kapicy „Karmel Biblijny Św. Jana Pawła II i Błogosławionego Ks. Zygmunta Pisarskiego oraz Ogród Chiński Marzenie Św. Franciszka Ksawerego”.

Ks. Henryk Kapica zaprezentował w Bibliotece książkę „Karmel Biblijny św. Jana Pawła II i bł. ks. Zygmunta Pisarskiego oraz Ogród Chiński Marzenie św. Franciszka Ksawerego”. Autor publikacji przez 18 lat był proboszczem parafii p.w. Św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie, obecnie jest na emeryturze. W czasie spotkania Ks. Henryk mówił między innymi: – Idea stworzenia Ogrodu im. Jana Pawła II narodziła się w dniach Jego śmierci i pogrzebu.

Nasza parafia ma szczególną wdzięczność wobec Świętego Jana Pawła II, który wyniósł na ołtarze naszego krajana, męczennika, Błogosławionego Księdza Zygmunta Pisarskiego. Osnową Ogrodu stała się Droga Krzyżowa. Poświęcenie i oficjalne otwarcie Karmelu Św. Jana Pawła II nastąpiło w dniu 17 czerwca 2012 r. Tworząc nasz Ogród pragnęliśmy na terenie przykościelnym wzbogacić różnorodność biologiczną. Poprawiamy w ten sposób mikroklimat i warunki do życia drobnych organizmów i zwierząt. Przede wszystkim pragnęliśmy dać przestrzeń duchowego i zdrowotnego odpoczynku dla mieszkańców miasta.

List gratulacyjny w imieniu poseł Teresy Hałas przekazała księdzu Katarzyna Bojarska. Starosta Andrzej Leńczuk pogratulował wydania ciekawej książki, słowa podziękowania i uznania przekazał zastępca burmistrza Krasnegostawu Wojciech Kaczmarczyk. Spotkaniu towarzyszyła prezentacja zdjęć ogrodu, pokazująca kolejne etapy jego powstawania i bogactwo zasobów. Goście obecni na spotkaniu mogli otrzymać dedykację od autora książki, z czego chętnie skorzystali. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here