Kolejna nowa zawodniczka w zespole MKS Perła

Daria Szynkaruk od nowego sezonu będzie reprezentować barwy zespołu szczypiornistek MKS Perła Lublin. 23-letnia skrzydłowa związała się z lubelskim klubem dwuletnim kontraktem.


– Bardzo się cieszę, że dołączam do najlepszego klubu w Polsce. Moim celem jest dalszy rozwój, cały czas ciężko nad sobą pracuję. Wybrałam MKS, ponieważ to bardzo perspektywiczny zespół – mówi nowa zawodniczka MKS Perła Lublin.

Co może zaoferować drużynie? – Na pewno swoją szybkość. Nie ograniczam się jednak do standardowych zadań skrzydłowej, chcę wychodzić po piłkę, być pod grą. Mogę obiecać, że w każdym meczu będę zostawiać na boisku całe serce – zaznacza.

Daria Szynkaruk pochodzi z podpoznańskiego Buku, jej pierwszym profesjonalnym klubem był zaś MTS Kwidzyn, w którym grała w latach 2015-2017. Następnie przeniosła się do Startu Elbląg, a później do Pogoni Szczecin.

W roku 2019 trafiła do MTS Żory, by po roku podpisać kontrakt z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. W barwach tego zespołu w obecnym sezonie zagrała w 19 spotkaniach ligowych, rzucając 66 bramek.

Co ciekawe, do Lublina z Piotrkowa Szynkaruk przeniesie się razem ze swoją koleżanką z parkietu, również skrzydłową, Oktawią Płomińską.

– Bardzo dobrze się uzupełniamy. To już czwarty klub, w którym będziemy grały razem, więc możemy się tylko cieszyć – mówi nowa zawodniczka MKS Perły Lublin. MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here