Kolejne ulice w mieście do remontu

W marcu podpisane zostały pierwsze umowy na wykonanie inwestycji drogowych w 2018 r. na terenie Krasnegostawu. Zakontraktowano budowę ul. Czechowicza, przebudowę ul. Konopnickiej oraz wykonanie nakładki asfaltowej na ul. Jana Czuby w Krasnymstawie.

Firmy spełniające warunki przetargów miały możliwość złożenia dokumentów do 14 lutego. Po miesiącu wyłoniono wykonawców, którzy niebawem rozpoczną prace. Znane są już deklarowane wartości robót oraz terminy zakończenia inwestycji. – Przedmiotem pierwszej umowy jest pierwszy etap przebudowy ul. Czuby, który wykonany zostanie do 29 czerwca 2018 r. – informuje Agnieszka Sadowska z urzędu miasta Krasnystaw. Wspomniana inwestycja realizowana jest w ramach budżetu obywatelskiego. – Firma przeprowadzi usunięcie płyt lotniczych i odwiezienie ich na składowisko. Odbędzie się frezowanie nawierzchni bitumicznej, karczowanie krzaków, położony zostanie nowy asfalt – wylicza Sadowska. Prace pochłoną 252 tys. zł, kwota dotowana w ramach budżetu obywatelskiego to 178 tys. zł.
Kolejna umowa podpisana przez miasto dotyczy inwestycji na ul. Czechowicza, która wykonana zostanie 10 lipca. Oprócz budowy drogi obejmie ona m.in. wykonanie kanalizacji deszczowej. Wartość prac oszacowano na 504 tys. zł. Trzecią inwestycją, której realizacja ruszy w najbliższym czasie jest ul. Konopnicka. – Przedsięwzięcie zakończy się jeszcze przed 20 lipca. Zadanie obejmie m.in. poszerzenie jezdni z wykonaniem nawierzchni z betonu asfaltowego, przebudowę chodników i zjazdów, budowę kanalizacji deszczowej oraz przebudowę skrzyżowania z ul. Sikorskiego. Wartość robót oszacowano na 382 tys. zł – informuje Sadowska. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here