Kolejne wyróżnienie dla Mleczarni

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie „Nasze kulinarne dziedzictwo-smaki regionów”, który odbył się 17 lipca
w Stężycy.

Krasnostawska Mleczarnia otrzymała nagrodę za jeden ze swoich sztandarowych produktów sezonu letniego, jakim jest zsiadłe mleko. Organizatorami konkursu byli: marszałek województwa lubelskiego, Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego oraz „Wyspa Wisła” ze Stężycy. – Uzyskanie pierwszej nagrody za zsiadłe mleko w konkursie, którego celem jest promowanie tradycyjnych smaków regionu to dla nas bardzo miła wiadomość. Jest to potwierdzenie tego, co od ponad 100 lat definiuje produkty OSM Krasnystaw, naturalność, tradycyjna receptura, brak jakichkolwiek konserwantów i wykorzystanie najlepszych surowców z najczystszych rejonów Lubelszczyzny. Właśnie takie jest zsiadłe mleko z Krasnegostawu. Nasz produkt cieszy się bardzo dużą popularnością. Ta popularność to bez wątpienia efekt naszych starań, aby konsumenci zawsze dostawali zsiadłe mleko takie jak przed laty, gdy jego wytwarzanie było domeną gospodyń wiejskich – mówi Krzysztof Bortacki, kierownik Działu Handlu i Marketingu w OSM Krasnystaw.
W tym roku odbyła się już czternasta edycja konkursu „Nasze kulinarne dziedzictwo-smaki regionów”. Zaprezentowało się na nim ponad 100 wystawców produktów regionalnych z całego województwa lubelskiego. Oprócz nabiału spróbować można było także wielu regionalnych potraw, nalewek, przetworów, pieczywa oraz wędlin.(kg)

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie to nowoczesna firma współpracująca z ponad trzystoma dystrybutorami produktów nabiałowych z całej Polski. Jej tradycja sięga początków minionego wieku – firma złożona została w 1913 roku. OSM Krasnystaw odbiera mleko od ponad trzech tysięcy dostawców ze wszystkich powiatów województwa lubelskiego. Zatrudnia 600 pracowników, przetwarza rocznie 160 mln litrów mleka i dynamicznie zwiększa swoje przychody. Firma stale inwestuje w nowoczesne rozwiązania technologiczne, stając się liderem innowacji i jakości na swoim rynku. Spółdzielnia z Krasnegostawu jest jednym z największych producentów branży mleczarskiej w Polsce.