Kolejny raz nie było mocnych na „Rzarufki”

Niska temperatura i silny wiatr nie wystraszyły młodych piłkarzy. W 21. turnieju cyklu Pucharu Solidarności, organizowanego na Orliku na Felinie przez Ognisko TKKF Omega i niestrudzonego prezesa Zbigniewa Furmana, udział wzięło aż osiem zespołów. Kolejny raz wygrała drużyna „Rzarufki”.


W meczu o 1. miejsce zwycięzcy pokonali WP WO Omega 5:4 (bramki: Maciej Daśko 3, Patryk Florek, Daniel Banaszek „Rzarufki” – Piotr Krysa 2, Maks Sprawka, Patryk Błaszczak).

Pozostałe wyniki spotkań fazy finałowej:

o 3. miejsce: Tsunami – Tiki Taka 1:2
o 5. miejsce: FC Hopki – Legion Felin 3:2
o 7. miejsce: Błyskawica – Kometa 3:1

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Fabian Iwanek (Tiki Taka), syn byłego piłkarza Motoru, Norberta, a bramkarzem Mateusz Brzyski („Rzarufki”).

Strzelecką koronę wywalczył Daniel Banaszek („Rzarufki”), zdobywca 7 bramek.

– Niektórym trudno będzie w to uwierzyć, ale była to już 37. piłkarska impreza w tym roku organizowana dla dzieci, młodzieży i dorosłych przez nasze Ognisko dla uczczenia 40. rocznicy powstania NSZZ Solidarność. Tutaj, na piłkarskim boisku, staram się tym młodym ludziom przekazywać te najważniejsze wartości, o które walczyłem w 1980 roku. One nigdy się nie zmienią. Nikt nie zakłamie tej, pięknej, prawdziwej historii i naszej walki o wolną ojczyznę – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega. BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here