„Kolejówka” zrzuca blaszaną skorupę

„Kolejówka” i szkolna bursa w przyszłym roku zmienią się nie do poznania

Trwa termomodernizacja i przebudowa budynku Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych z ul. Zemborzyckiej oraz przyległej do niej Bursy Szkolnej nr 7, gdzie po zakończeniu prac, w przyszłym roku szkolnym zamieszka 150 uczniów.

– Prace budowlane prowadzone w obiektach ZSTK oraz bursy to dwa odrębne zadania inwestycyjne realizowane w ramach dwóch miejskich projektów unijnych współfinansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 – informuje Monika Głazik z Urzędu Miasta Lublin.

Prace w bursie szkolnej trwają już od dwóch miesięcy. Gruntowną przebudową objęte zostały trzy poziomy mieszkalne (pokoje wychowanków, wychowawców, świetlice, toalety) oraz kuchnia, magazyny, pralnia i suszarnia. – Aktualnie na wszystkich trzech kondygnacjach zakończono już rozbiórkę warstw posadzkowych. W piwnicy trwają roboty ziemne związane z podbijaniem fundamentów i pogłębianiem. Na parterze, w niepodpiwniczonej części budynku, gotowe są już wylewki pod posadzki. Równolegle w całym budynku trwa montaż nowej instalacji centralnego ogrzewania, co umożliwi prowadzenie dalszych prac wykończeniowych bez przerwy zimowej – wylicza Monika Głazik. Koszt inwestycji wyniesie prawie 7,4 mln zł, zaś wykonawca, firma Lider Dom Expert Sp.

z o.o., będzie miał czas na ich ukończenie do końca lipca 2021 roku.

Prace trwają również w sąsiadującym z bursą budynku Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych. W ich ramach popularna „Kolejówka” już pozbyła się m.in. blaszanej, szpetnej elewacji oraz starej stolarki okiennej. – Roboty obejmą też docieplenie wszystkich ścian zewnętrznych, remont wejścia głównego i wszystkich schodów zewnętrznych, wykonanie opaski wokół budynku z kostki brukowej z odprowadzeniem wody deszczowej, a także budowę drogi pożarowej wraz z placem do zawracania – wylicza M. Głazik.

Elewacja szkoły będzie teraz biała z elementami w kolorystyce szarej i jasnopiaskowej. Na wykonanie prac w zespole szkół wraz z budową drogi, firma Edach sp. z o.o. ma czas do końca sierpnia 2022 r. Wartość tego zadania to ponad 4,7 mln zł.

Marek Kościuk, GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here