Kolektory słoneczne jednak będą

Urząd Marszałkowski w Lublinie przyznał się do błędu i uwzględnił protest gminy Siennica Różana złożony na rozstrzygnięcie konkursu na projekty zgłoszone do dofinansowania w ramach regionalnego programu operacyjnego na lata 2014-2020.

Przypomnijmy. 87,5 pkt. otrzymał projekt „Odnawialne źródła energii w gminie Siennica Różana” ubiegający się o unijną dotację. Tymczasem na pieniądze mogły liczyć samorządy, których pomysły oceniono na co najmniej 97,6 pkt. Te, które otrzymały 97,5 pkt., brały udział w losowaniu zorganizowanym w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie. Według władz Siennicy Różanej w losowaniu powinien być też uwzględniony ich projekt dotyczący montażu kolektorów słonecznych.
– Wiedzieliśmy, że powinniśmy otrzymać co najmniej 97,5 pkt. Niestety, w wyniku błędu pracowników urzędu marszałkowskiego nie przyznano nam 10 punktów za przynależność gminy Siennica Różana do Obszaru Strategicznej Interwencji Nowoczesna Wieś – opowiadała nam kilka tygodni temu Krystyna Skóra, sekretarz Siennicy Różanej. Pomyłka była kosztowna. Siennica Różana chciała dostać na kolektory 1,7 mln zł. Gmina nie poddała się i decyzję urzędu marszałkowskiego zaskarżyła do… urzędu marszałkowskiego. Protest okazał się skuteczny. Urząd przyznał projektowi z Siennicy Różanej wspomniane 10 punktów i skierował go do realizacji. (k)