Kolizje i promile

Nieszczęścia jeżdżą parami. Najpierw krasnostawscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kolicji w Gorzkowie, gdzie osobowy renault wypadł z drogi i leżał na poboczu, a jego kierowca okazał się pijany. Chwilę później wpłynęła informacja o potrąceniu pieszej w Krasnymstawie, która również znajdowała się pod wpływem alkoholu.

W środę ok. godz. 23 policjanci krasnostawskiej drogówki ruszyli do miejscowości Gorzków Wieś. – Na miejscu zastali leżący na poboczu na lewym boku samochód marki renault i stojących przy nim mężczyznę i kobietę – mówi Marek Kulibab z krasnostawskiej policji. Mundurowi ustalili, że osobówkę prowadził 28-letni mieszkaniec gminy Rybczewice, przewożący 24-latkę.

– Jako przyczynę kolizji wskazali oni utratę panowania nad pojazdem. Oboje zostali przewiezieni do szpitala, kierujący doznał ogólnych potłuczeń. Jednak to nie koniec przykrych dla niego wiadomości. Po zbadaniu jego trzeźwości okazało się, że miał on 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo prowadził samochód bez uprawnień – dodaje. Za jazdę w stanie nietrzeźwości 28-latkowi grozi do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

W tym samym czasie drugi patrol drogówki obsługiwał zdarzenie, do jakiego doszło w Krasnymstawie. – Policjanci zostali skierowani na miejsce ze względu na to, że 45-letnia mieszkanka gminy Łopiennik Górny, cofając swoim seatem, najechała na inną kobietę – mówi Kulibab. Okazało się, iż była nią 38-letnia mieszkanka Krasnegostawu, która wbiegła na jezdnię pod cofający pojazd, próbując dostać się na drugą stronę ulicy. Kobieta trafiła do szpitala, gdzie okazało się, że nic poważnego się jej nie stało. Okazało się też, że 38-latka była pijana. Miała ponad 1,5 promila alkoholu. (kg)