Koło Polskiego Związku Niewidomych wznowiło działalnoś­­­ć

W miniony wtorek odbyło się nadzwyczajne zebranie członków koła Polskiego Związku Niewidomych i Niedowidzących w Chełmie. Jego szefem został Tomasz Skrzypiec.

W zebraniu wziął udział m.in. wiceprezes lubelskiego okręgu PZN Zbigniew Nastaj, a także Alicja Walczuk z komisji rewizyjnej Związku w Warszawie. Podczas spotkania wybrano nowe władze chełmskiego koła PZN. Prezesem został Tomasz Skrzypiec, wiceprezesem Czesława Jędruszczak, sekretarzem Maria Kaszczuk, a członkami zarządu: Helena Bożek i Grażyna Matuszczak. Koło PZN w Chełmie powstało w 1979 r., ale w 2021 r. na kilka miesięcy, zawiesiło działalności.

– Naszym celem jest integracja społeczna członków z miasta i powiatu chełmskiego, a także organizowanie rehabilitacji podstawowej, zawodowej czy socjalnej. Przeprowadzamy też szkolenia z zakresu obsługi dnia codziennego i orientacji przestrzennej – mówi prezes Tomasz Skrzypiec. Koło zmieniło siedzibę i znajduje się obecnie przy ul. I Pułku Szwoleżerów 15A (pierwsze piętro hotelu przy stadionie). Biuro czynne jest we wtorki od 9.00 do 13.00. Zarząd koła zaprasza do współpracy osoby z orzeczeniem niepełnosprawności z tytułu wad wzroku w stopniu umiarkowanym i znacznym. Członkowie PZN posiadają ulgi ustawowe, są też np. zwalniani z opłacania abonamentu RTV. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here