Kołodziejczyk i Pigłowski najlepsi

Na czterech boiskach plażowych KUL został rozegrany I turniej siatkówki plażowej mężczyzn z cyklu Grand Prix Lubelszczyzny 2016. W zawodach, których organizatorami byli Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej w Lublinie i Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, przy wsparciu finansowym Województwa Lubelskiego i Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie, wystartowało aż 26 par.
Najlepsi okazali się Maciej Kołodziejczyk i Krzysztof Pigłowski, tegoroczni finaliści Akademickich Mistrzostw Polski! W finale po bardzo emocjonującym i stojącym na wysokim poziomie meczu pokonali Daniela Szaniawskiego i Doriana Poinca 2:1.
W spotkaniu o trzecie miejsce Jakub Guz i Marcin Kurek wygrali z Krzysztofem Michalskim i Dominikiem Wanatem z Radomia.
Na uwagę zasługuje bardzo dobra postawa kadetów UKS Tempo Chełm: Mikołaja Miszczuka i Mateusza Rzeźnika. Zawodnicy, którzy będą reprezentować województwo lubelskie w tegorocznym półfinale mistrzostw Polski kadetów, zostali sklasyfikowani na 5-6 miejscu wraz z Dariuszem Bonisławskim i Pawłem Toborkiem.