Komenda w komórce

Podczas codziennej służby krasnostawscy dzielnicowi promują aplikację „Moja Komenda”. To nowoczesne narzędzie internetowe stwarza możliwości kontaktu z dzielnicowym na terenie całego kraju. Zawiera również bazę teleadresową wszystkich jednostek policji w Polsce.

Krasnostawscy policjanci zaangażowali się w akcję promującą nowoczesne narzędzie internetowe, jakim jest aplikacja „Moja Komenda”. – Dzielnicowi podczas obchodów oraz spotkań z mieszkańcami przedstawiają możliwości i zalety tego nowoczesnego narzędzia internetowego – informuje Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. – Bezpłatna aplikacja umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić, wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce pracuje – dodaje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z danym funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Co ciekawe wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline, nie musimy więc mieć dostępu do internetu w swojej komórce, by znaleźć swojego dzielnicowego.
– Aplikacja „Moja komenda” zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Dodano do niej dodatkowe jednostki, m.in. rewiry dzielnicowych oraz posterunki – mówi Wasilewski.
Aplikacja została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty, a po przejściu w tryb online wystarczy jedno kliknięcie, by wskazała trasę do najbliższej komendy lub komisariatu. Równie sprawnie połączy nas z dyżurnymi policjantami z wybranej jednostki. Dodatkowo „Moja komenda” umożliwia wyszukanie po nazwie jednostki, ulicy lub kodzie pocztowym. Usługa jest bezpłatna. (k)