Komendant na schwał!

Społecznicy z Bronowic uhonorowali odchodzącego na emeryturę komendanta podinspektora Sławomira Władę specjalną statuetką

Dwa dni przed odejściem na emeryturę podinspektora Sławomira Włada uroczyście pożegnali go społecznicy z Bronowic. Nie mieli słów uznania, żeby podziękować mu za to co dla nich zrobił jako komendant miejski policji w Lublinie. Również Miasto zawdzięcza mu ogromnie wiele w dziedzinie bezpieczeństwa Za jego rządów zbudowano I i VI komisariat, a w ostatnim czasie podinspektor Włada wystarał się też o 14 mln zł na remont budynku Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

– Uhonorowaliśmy przechodzącego na emeryturę podinspektora Sławomira Władę specjalną statuetką, bo ogromnie zasłużył się dla Bronowic. Bardzo wspierał wszelkie działania przy budowie VI Komisariatu Policji – jego zasługą jest i to, że jednostka ta ma najlepsze wyniki w Lublinie. Ale dziękujemy mu przede wszystkim jako człowiekowi, nigdy się nie zamykał w swoim gabinecie, zawsze był chętny do współpracy z lokalną społecznością.

Wręcz wzorowo układała się ta współpraca ze szkołami, komendant Włada również nigdy nie odmawiał nam udziału w uroczystościach patriotycznych, w imprezach sportowych, w dzielnicowych festynach. Fundował upominki dla dzieci. Stanowił wzór policjanta oddanego służbie – podkreśla Andrzej Szyszko, prezes Stowarzyszenia „Społeczny Komitet Mieszkańców Lublina – Bronowice” i jednocześnie przewodniczący Zarządu Dzielnicy. – Ze smutkiem go żegnaliśmy – dodaje.

Podinspektor Sławomir Włada w Policji służył od 1997 r. (wcześniej odbył 4 lata służby wojskowej). Zaczynał od służby patrolowej w Komisariacie Policji w Poniatowej, po dwóch latach został tam dzielnicowym, potem trafił do pionu kryminalnego. W 2004 r. awansował na kierownika Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego w Komendzie Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim. W 2007 r. został specjalistą w Wydziale Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Wykazał się dużym talentem śledczym, pracował nad najpoważniejszymi sprawami zabójstw. W 2010 r. został ekspertem tego wydziału, w a 2018 r. awansował na zastępcę naczelnika Wydziału Kryminalnego KWP. Rok później został powołany na stanowisko zastępcy komendanta miejskiego policji w Lublinie, po paru miesiącach został I zastępcą komendanta miejskiego, a wkrótce komendantem miejskim policji.

Przez dwa lata dowodzenia przez podinspektora Sławomira Władę, Komenda Miejska Policji w Lublinie zajmowała co roku pierwsze miejsce w Polsce, jeśli chodzi o wykrywalność w 7 kategoriach najbardziej uciążliwych przestępstw w miastach wojewódzkich.

– Miałem szczęście i zaszczyt dowodzić ludźmi, którzy bez reszty poświęcali się pracy – podkreśla odchodzący na emeryturę komendant Sławomir Włada. – Po objęciu stanowiska dokonałem tylko niewielkich przesunięć naczelników czy dowódców. Sam starałem się wkładać w wypełnianie obowiązków całe serce. Z wielką przyjemnością traktowałem swoją pracę na każdym etapie kariery.

Rozmawiamy dwa dni do mojej emerytury, a ja przyszedłem do pracy godzinę przed czasem. Ale też pomyślałem, że w sumie po 27 latach w mundurze, po 32 latach pracy, czas na wyhamowanie. Swojemu następcy życzę przede wszystkim tego, żeby szanował podwładnych i utrzymał jednostkę na tym samym poziomie, a daj Boże – na wyższym.

Pod koniec urzędowania w jednostce przy ul. Północnej komendantowi Władzie udało się „wychodzić” w Komendzie Głównej Policji 13 mln zł na remont budynku komendy. Wcześniej na budowę nowej siedziby VI komisariatu pozyskano 19 mln zł, a na I komisariat, który wkrótce zostanie otwarty – 14 mln zł. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here