Komisariat będzie szybciej?

Komisariat w budowie

Nie za trzy lata, ale w przyszłym roku ma być otwarty nowy komisariat policji Tatarach. O prawie 7 milionów złotych udało się zwiększyć tegoroczną pulę środków na realizację inwestycji – zdradził na przedwyborczej konferencji prasowej poseł Sylwester Tułajew, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Lublina.


Obecnie VI komisariat mieści się w bloku przy ulicy Gospodarczej. Funkcjonariusze przyjmują ludzi w ciasnych pomieszczeniach. Obsługują nie tylko mieszkańców Tatar, ale też Bronowic i Felina. Okoliczni mieszkańcy od lat zabiegali o budowę nowej siedziby komisariatu. W końcu dopięli swego i w grudniu ubiegłego roku ruszyły prace. Nowy komisariat powstaje koło Dworca Północnego PKP. Budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Poprawią się tam warunki sanitarne, a interesanci będą mieli do dyspozycji parking. Budowa pochłonie łącznie około 19 milionów złotych.

Sprawa budowy nowej siedziby komisariatu była tematem przedwyborczej konferencji prasowej Sylwestra Tułajewa. Lubelski poseł przypomniał, że Zjednoczona Prawica dwa lata temu uchwaliła program modernizacji służb mundurowych. W całym kraju rząd przeznaczy na niego ponad 9 miliardów złotych. – Teraz wdrażamy program w życie. Postawiliśmy sobie za cel, aby przywracać posterunki policji, które masowo likwidowali nasi poprzednicy – podkreślał poseł Sylwester Tułajew. – Budowa komisariatu na Tatarach to bardzo ważna inwestycja, którą udało nam się przyspieszyć. Dzięki staraniom moim oraz społeczników komendant główny policji zwiększył tegoroczną pulę na budowę komisariatu o 6,8 miliona złotych. Pierwotnie zakładano, ze zostanie on oddany do użytku za trzy lata. Wierzę, że stanie się to w 2019 roku, dlatego że pieniądze trafią do Lublina jeszcze w tym roku kalendarzowym – zdradził.

W czasie spotkania z dziennikarzami posłowi Tułajewowi towarzyszyli okoliczni mieszkańcy i społecznicy. – Tu nie chodzi tylko o wybudowanie nowoczesnego budynku, ale przede wszystkim o zwiększenie liczby etatów i poprawę wyposażenia VI Komisariatu Policji. Chodzi nam np. o to, aby policjanci mogli szybko dojechać do sąsiednich dzielnic, które mieszczą się w jego rejonie. Dziękujemy za pomoc, panie pośle – powiedział Andrzej Szyszko ze Społecznego Komitetu Mieszkańców.

Grzegorz Rekiel