Komisja pracowała bez radnej

Radnej powiatu krasnostawskiego, Ewy Nieścior, nie było w składzie komisji konkursowej, która w 2020 roku wybierała dyrektora Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie, choć napisaliśmy, że w niej pracowała. Pewnie nie popełnilibyśmy błędu, gdyby powiat krasnostawski uchwałę zarządu z 22 stycznia 2020 roku zamieścił w Biuletynie Informacji Publicznej. A tego nie zrobił…

Błędów nie popełnia ten, kto nic nie robi. W tekście „Pierwsza i ostatnia kadencja dyrektora?”, który ukazał się w ostatnim numerze Nowego Tygodnia, napisaliśmy, że w komisji konkursowej, która wybierała dyrektora Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie, zasiadała radna powiatowa Ewa Nieścior, która jest też przewodniczącą komisji oświaty, kultury i kultury fizycznej. Okazuje się jednak, radna Nieścior do komisji nie została powołana. Dyrektora wybierało pięcioosobowe gremium w składzie: Mirosław Księżuk, Aleksandra Stachula, Janina Biegalska, Danuta Perestaj i Władysław Fedorowicz.
Komisję powołał zarząd powiatu krasnostawskiego, podejmując 22 stycznia 2020 roku stosowną uchwałę o numerze LXI/259/2020.

Sęk w tym, że dokument nie znalazł się w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej krasnostawskiego starostwa. Są zamieszczone uchwały nr 258 i nr 260, a tej o powołaniu składu komisji konkursowej nie było. Może gdyby powiat nie schował jej do szuflady, błąd by się nam nie przytrafił, bo szukaliśmy w BIP dokumentu. Tak czy owak, bijemy się w pierś, radną Ewę Nieścior, ale także Czytelników, przepraszamy za pomyłkę, a władzom powiatu przypominamy, że w BIP muszą znaleźć się wszystkie uchwały, bo tak stanowi prawo. (ps)